TOP 5 CESTOVATELSKÝCH TECHNOLOGICKÝCH TRENDŮ

Michael Trout - Nov 18, 2013
0

Technologický pokrok nepochybně překročil všechna lidská očekávání a navíc udělal věci jednoduché a rychlé. Dnes je všechno online a cestovní průmysl není výjimkou. Můžete si zarezervovat vaše letenky, najít hotel a naplánovat celý výlet pouhým kliknutím. Toto by nebylo možné pár dekád zpět. Tourism-Review.com ve spolupráci s Londýnským Centaur Exibitions, organizátor vysoce specializované výstavy a konference Travel Technology Europe (TTE 2014), představují nejžhavější cestovatelské technologické trendy.

Cestování je společenské

Co dnes na světě existuje bez vlivu sociálních sítí? Není zde žádná náhrada sociálních sítí v oblasti dostání přesných informací o konkrétním místě. Například pokud budete hledat noční kluby v Bangkoku přes Facebook vyhledávácí graf, tak dostanete organizovaný seznam, seřazený podle místního hodnocení. Takto budete dobře informováni o místě předtím, než své peníze zbytečně utratíte. MapQuest je další stránkou, která vytvořila sociální platformu pro cestovatele z různých konců světa, aby sdíleli své zkušenosti s ostatními. Toto ukazuje důvěryhodnost destinace a její hodnotu jakožto místo na dovolenou. Takovéto hodnocení by nebylo důvěryhodné bez sociálních sítí.

Na všechno je aplikace

Dnes existuje příhodná aplikace na všechno. Ať už je to průvodce místními zajímavostmi nebo detailní topografie místa. Ujistěte se, že stáhnete užitečné aplikace na vaše zařízení předtím, než budete plánovat dovolenou tyto prázdniny. Většina hotelů a aerolinek mají svou vlastní aplikaci, která je lehce dostupná a příhodná pro dělání změn na poslední chvíli, pokud je to potřeba. Žhavé nabídky a slevy na různých místech mohou být prohlíženy skrze aplikaci Viator, iStone je zase užitečná aplikace, která vám umožní nahrávat a překládat 12 různých jazyků a je v ní 300 frází. Nové cestovatelské aplikace jsou vyvíjeny každý den tak, aby se zlepšily zážitky cestovatelů a výhodnost.

Wi-Fi při letu

V minulosti, pokud jste hodně létali, tak hlavní věc, která vás musela děsit, bylo vypnutí vašeho telefonu nebo přepnout na režim letu. To znamená, že jste po celou cestu nepřístupní vašim kontaktům a ani si bez sítě nemůžete vyměňovat emaily. Vše co můžete dělat je poslouchat hudbu nebo hrát hry. Nicméně tato potencionální nepříjemnost ve vzduchu je již minulostí, jelikož aerolinky nedávno představily koncept WiFi uvnitř letadla. Většina aerolinek toto zařízení nainstalovala a další se stále připojují. Naneštěstí hodně aerolinek nastavila dodatečný příplatek za přístup na WiFi. Například u American Airlines si musíte za 17$ zakoupit přístup na 4 hodiny. Navíc toto internetové zařízení je dostupné pouze u vybraných letů, ne u všech.

Interaktivní mapy

Pryč jsou časy, kdy lidé nosili papírové mapy, neustále je skládaly a rozkládaly, aby nakonec skončili na špatném místě v 5 ze 10 případů. Dnes s navigačními technologiemi vložených do aplikací chytrých telefonů, je každé místo lehce přístupné. S příchodem Google map je každý krok cestovatele přesně monitorován, takže se nikdo nemůže splést se svými instrukcemi. Můžete zjistit přesnou vzdálenost mezi dvěma body a také kolik budete na jízdu potřebovat paliva.

Zóny bez technologií

Technologie nám velmi prospívá, ale na druhou stranu dělá lidi do nich příliš ponořené. Lidská interakce se zdá být pryč a svět se stal zasíťovaným místem. I na cestách jsme zabráni do konverzace na Facebooku nebo do tweetování na Twitteru. Pro tento případ je pár rezortů a hotelů na světě, které nabízejí inovativní nápad zóny bez technologií s úmyslem dát cestovatelům příjemnou mozkodovolenou od elektronického světa. Opalovat se knihou v ruce na pobřeží a nahé tělo je občas vše, co potřebujeme pro pocit blaženosti.

Související články

Komentáře

Přidat komentář