NEVIDOMÍ TURISTÉ? CESTOVÁNÍ PRO ZRAKOVĚ POSTIŽENÉ

William Law - Jun 7, 2010
0

Traveleyes, cestovní agentura se sídlem ve Velké Británii, zajišťuje prázdninové pobyty a zájezdy po celém světě pro osoby s částečnou či celkovou ztrátou zraku. Jedinečný přístup agentury je požehnáním pro tisíce zrakově postižených turistů na celém světě.

Mnoho lidí říká, že si nedokáže představit život, ve kterém by neviděli svět kolem sebe. Podle statistik Světové zdravotnické organizace je na světě kolem 314 milionů méně šťastných jedinců s poruchami zraku nebo nevidomých. Ale i tito lidé dokáží žít svůj život naplno a velmi touží po objevování nových částí světa, po poznávání odlišných kultur a po navázání dlouhodobých přátelství s lidmi z jiných kontinentů. A proč by neměli? Traveleyes, cestovní agentura se sídlem v britském městě Leeds pracuje se zrakově postiženými klienty s velkým úspěchem již od roku 2005.

Traveleyes je obdivuhodným úspěchem Amara Latifa. Ten se narodil se zrakovým postižením, které v jeho 20 letech vedlo až k 95% slepotě. To mu ale nezabránilo založit firmu, která se cíleně zaměřuje právě na jedince s problémy se zrakem či dokonce zcela nevidomé, kteří přes svůj handicap touží cestovat po světě. Zájezdů se však mohou účastnit jak zrakově postižení tak lidé bez jakýchkoliv problémů, jejichž úlohou je právě méně šťastným turistům na jejich cestách pomoci a být tak "jejich očima".

Traveleyes nabízí zájezdy 'šité na míru' do populárních destinací jako Paříž, Krakov, Toskánko nebo letní prázdniny v Chorvatsku či putování v Peru. V každé skupině je vždy stejný počet zrakově postižených a zdravých turistů. Traveleyes ale zdůrazňuje, že zájemci o dovolené bez zrakových problémů se nemusí obávat, že by byli jen opatrovníky ostatních spolucestujících. Stávají se spíše průvodci a společníky zrakově handicapovaným. Agentura samozřejmě zdravým turistům na zájezdy nabízí značné slevy.

V současné době Traveleyes také spolupracuje se společností Lonely Planet na edici speciálních knižních průvodců určených právě pro nevidomé a zrakově postižené. Nejnověji Lonely Planet například vydala CD nosiče a další software, který by měl zrakově postiženým cestování značně usnadnit.

Související články

Komentáře

Přidat komentář