NÁVRAT DO BUDOUCNOSTI: TURISTICKÉ TRENDY PO COVID-19

Andrew J. Wein - May 4, 2020
0

Vážný dopad pandemie koronaviru na cestovní ruch není žádným tajemstvím. Mnozí však zvažují a obávají se, jaké změny tato nepříjemná situace přinese a jaké budou trendy v éře po Covid-19.

Lokální cestování

Zákazy mezinárodního cestování a pocit nejistoty spojený s lety a letišti způsobí, že se cestovní ruch bude orientovat na domácí trh. Neznámé národní destinace pravděpodobně získají větší popularitu a méně navštěvovaná místa mohou vytěžit z poptávky po méně přeplněných místech.

Distancování se

Soukromí na cestách bude od nynějška mnohem důležitější. Důležitou roli bude hrát strach z fyzické blízkosti lidí a potřeba vyhnout se přeplněným prostorům. Muzea, festivaly, představení, bary a noční kluby budou touto novou realitou předvídatelně ovlivněny.

Přírodní turistika

Nebude překvapující, pokud se turisté rozhodnou pro destinace v přírodě, protože tato forma cestovního ruchu jim umožní spojit sociální distancování s objevováním a kontaktem s přírodou, čehož v posledních týdnech mnoho turistů nemohlo využít.

Mikroprázdniny

Koncept mikroprázdnin bude pravděpodobně taky běžnější. Vzhledem k nemožnosti provádět dálkové cesty, který obvykle trvají déle, bude typický velký výlet nahrazen výlety malými, blíže k domovu, po celý rok.

Silniční výlety

Koncept silničních výletů se stane běžnějším, protože dá dohromady všechny výše uvedené trendy. Ať už autem, motocyklem či obytným automobilem nebo jiným způsobem, objevování země s úplnou autonomií a flexibilitou může být po zrušení omezení populární možností.

Související články

Komentáře

Přidat komentář