12.000 HOTELŮ ZAPLATILO ZA VYLEPŠENOU PREZENTACI NA TRIPADVISORU

Tomas Haupt - May 24, 2010
0

Novou službu společnosti TripAdvisor, která nabízí hotelům za poplatek zveřejnění jejich kontaktních informací, přivítali hlavně pařížští a italští hoteliéři.

Loňská krize je velmi pravděpodobným důvodem proč velké množství hotelů, převážně evropských, muselo snížit své marketingové rozpočty. To ve výsledku znamenalo, že mnoho hotelů muselo odmítnout nabídky oblíbených sítí a portálů jako je TripAdvisor.com.

Před několika měsíci zavedl TripAdvisor.com novou službu, která nabízí hotelům za poplatek vylepšení jejich prezentace s uvedením jejich kontaktních informací. Roční poplatek za nabízenou službu začíná na $600 u podniků s méně než deseti pokoji. Dosud si ale službu u TripAdvisoru zaplatilo jen 12.000 ubytovacích zařízení, a to i přesto, že společnost nabízí až 50% slevu pro hoteliéry, kteří se rozhodnou pro okamžité uhrazení poplatku.

Mezi 12.000 hotely, které jsou v současné době v rozšířené prezentaci na serveru uvedeny, je mnoho z nich z hlavního města Francie, Paříže. Celkem se pro novou službu rozhodlo 13% ze všech pařížských hotelů uvedených na webových stránkách (234 zařízení z 1834). Mezi další města, jejichž hoteliéři rychle využili možnosti zviditelnění se u společnosti TripAdvisor patří následující italská sídla: Řím (191), Florencie (115) a Benátky (101). Celkem 1199 hotelů z celé Itálie si zaplatilo za vylepšenou prezentaci. I další hotely z celého světa se v hojném počtu rozhodly pro novou službu: 108 hoteliérů z Marrákeše, 98 z Kostariky a 51 na ostrově Santorini.  

TripAdvisor je populární webová stránka s komentáři a doporučeními hostů, kteří již využili služeb daných hotelů, hostinců a ubytovacích zařízení. Několik studií již potvrdilo, že mnozí turisté komentářům a doporučením od ostatních uživatelů přikládají velkou důležitost a mnohdy se i podle nich řídí při volbě, v jakém hotelu budou na dovolené bydlet. Prezentace i kladné hodnocení na TripAdvisoru je proto mezi hotely pokládáno za velice významné.  

Související články

Komentáře

Přidat komentář