TURECKO VÍTÁ INVESTORY V OBLASTI HOTELNICTVÍ

Gregory Dolgos - Feb 28, 2011
0

Díky zlepšení ekonomické situace se začínají o Turecko zajímat investoři. Země je jasným favoritem v oblasti hotelnictví, především pro investory ze střední Asie. Zejména co se týče hotelů střední kategorie, protože právě těch je v Turecku nedostatek.

 

Příjmy z cestovního ruchu v Turecku se mají v roce 2012 zvýšit o 7 % a dosáhnout tak výše příjmů rychle rostoucích trhů v Asii. Díky rapidnímu rozvoji ekonomiky posledních let přirovnávají odborníci na cestovní ruch Turecko často k Brazílii. Turecko má sice velký potenciál, ale zatím má ještě co zlepšovat. Největším prostorem pro růst je oblast hotelnictví.

Turecko nemá dostatek hotelů, které by nabízely kompromis mezi pohodlím a cenou. Turisté i místní musí proto často volit mezi tím nejzákladnějším vybavením a luxusem. Podle odborníků by mělo Turecko během několika příštích let zažít boom tří- a čtyřhvězdičkových hotelů. A to především na pobřeží a v Istanbulu.

Horwath HTL, největší firma zabývající se poradenstvím v oboru hotelnictví na světě, nedávno využila mezinárodní konferenci, aby zdůraznila rostoucí význam Turecka. Konkrétně se jednalo o první Konferenci střední Asie a Turecka, které se zúčastnilo 330 delegátů z 32 různých zemí. Přednášející na konferenci zdůraznili význam tureckého cestovního ruchu jak pro ekonomiku v zemi, tak pro podporu míru a porozumění mezi lidmi. Příliv zahraničních investic a hospodářský růst mohou přispět ke zlepšení politické situace v Turecku, a tak umožnit i další rozvoj země.

Související články

Komentáře

Přidat komentář