Pardubický kraj prezentoval své turistické atraktivity na Veselém kopci

William Law - Apr 27, 2011
0

Destinační společnost Východní Čechy prezentovala 23. dubna 2011 turistické atraktivity Pardubického kraje při akci „Velikonoce na Veselém Kopci“.

Díky vstřícnosti paní PhDr. Ilony Vojancové, vedoucí správy Souboru libových staveb Vysočina, nám bylo umožněno zúčastnit se zcela bezplatně zahájení návštěvnické sezóny na Veselém Kopci a při této příležitosti představit návštěvníkům akce další možnosti trávení dovolené a typy na výlety po Pardubickém kraji.

Mezi návštěvníky akce byl zájem o typy na rodinné výlety a cyklistické stezky. Nutno podotknout, že největšího zájmu se těšily na letní sezónu nově vydané Turistické noviny pro region Východní Čechy.

Nejen díky slunečnému počasí byla návštěvnost akce „Velikonoce na Veselém Kopci“ velmi vysoká.  Zároveň nás mile potěšil zájem, který návštěvníci akce „Velikonoce na Veselém Kopci“ projevili o turistické atraktivity Pardubického kraje.

Návštěvníci akce měli dále možnost sledovat v roubených chaloupkách malování kraslic, pletení pomlázek, pečení obřadního pečiva a také zjistit, jak slavili velikonoční svátky obyvatele vesnic před 100 až 150 lety. Na Bílou sobotu nechybělo ani vystoupení folklorního souboru Vysočan.

„Jedná se o novou strategii prezentace Pardubického kraje, jejímž smyslem je omezit účast na některých zbytečně nákladných veletrzích cestovního ruchu a zaměřit se na menší, ale o to smysluplnější prezentační akce“, prozradil JUDr. Miroslav Stejskal, radní Pardubického kraje zodpovědný za cestovní ruchu.

Prezentační akce byla realizována v rámci projektu Marketingová podpora témat cestovního ruchu v Pardubickém kraji, který je spolufinancován Regionálním operačním programem NUTS II Severovýchod.

Související články

Komentáře

Přidat komentář