Blíží se Valašská zahrada 2011

Ashley Nault - Apr 11, 2011
0

V plném proudu jsou přípravy na 2. ročník prodejně - výstavních zahradnických trhů s názvem Valašská zahrada 2011. Trhy se budou konat stejně jako loni v areálu Sport campu TJ Rožnov p. R. ve dnech 6. - 8. 5. 2011.

Také letos mohou návštěvníci obdivovat a vybrat si z širokého sortimentu květin, balkónovek, trvalek, skalniček a okrasných dřevin, a to nejen od tuzemských pěstitelů. Nakoupit mohou také cibuloviny, keramiku, přírodní kosmetiku a mnoho dalšího.

Pro děti je připraven dětský koutek se skákacím hradem. Novinkou je letos ozvučené pódium, na kterém budou probíhat prezentace firem a vystoupí dětské zájmové taneční soubory ze Střediska volného času a ZUŠ z Rožnova a Domova dětí a mládeže z Valašského Meziříčí. Bude zde otevřena poradna pro zahrádkáře a poradna babky bylinkářky.

Doprovodný program bude moderovat Gabriela Lefenda. Povídat si bude např. s Ing. Frankem, bývalým ředitelem Arboreta Nový Dvůr, nebo bylinkářkou Vandou Vrlovou. Návštěvníci, kterým vyhládne, si pochutnají na krajových specialitách, které mohou zapít třeba medovinou.

Z každé prodané vstupenky pořadatelé odvedou 1,-Kč na konto Kojeneckého a dětského centra ve Valašském Meziříčí a na konci akce předají šek s vybranou částkou jeho ředitelce. Pořadatelé akce, Valašské nemovitosti, stejně jako loni budou odměňovat každého 500. návštěvníka dárky od partnerů akce a každý 1000. návštěvník získá poukaz na dovolenou v Chorvatsku.

„V loňském roce, kdy probíhal 1. ročník, nás navštívily necelé 4 tisíce návštěvníků. Doufáme, že programem, který jsme připravili, a rozšířením sortimentu přilákáme do malebného Rožnova další návštěvníky,“ sdělila Taťána Míčková Muchová z pořadatelské organizace.

Související články

Komentáře

Přidat komentář