BELGIE: OBJEVTE TAJEMSTVÍ VALONSKA

Chris Grad - Oct 3, 2011
0

Při rozhodování kam na aktivní dovolenou za málo peněz se často zapomíná na Belgii. Valonsko je přitom jedním ze tří belgických regionů, který je pro rodinnou dovolenou ideální.

Belgie přitahuje jako politická metropole EU diplomaty, finanční guru a ekonomy z celého světa. Mnoho turistů sem však na návštěvu nezavítá, a to je rozhodně škoda.

Valonsko je jeden ze tří belgických regionů a rozhodně stojí za návštěvu. Rozkládá se na jihu Belgie a úředními jazyky jsou němčina a francouzština. Velká část obyvatel mluví rodnou valonštinou, ale angličtinou se zde až na výjimky domluvíte také. Zelená krajina, půvabné vesničky a nádherná města to však určitě vynahradí.

Do Belgie se dá snadno dostat letecky, vlakem i autem. Hlavní město Valonska, Namuru, leží 60 km jihovýchodně od Bruselu. Elegantní město má spletitý půdorys protkaný dlážděnými ulicemi. Žádný návštěvník by si neměl nechat ujít citadelu. Stojí na kopci s výhledem na řeku Mázu (nebo nizozemsky Maas) a turisté tu jsou vítáni. Milovníky kultury určitě potěší Muzeum starého namurského umění a jestli máte rádi archeologii, užijete si návštěvu Archeologického muzea, které mapuje dějiny Namuru v dobách starých Římanů.

Jestli máte rádi aktivní dovolenou v přírodě, můžete si pronajmout kajak. Ve Valonsku je také nespočet hradů, zámků a klášterů, které jsou ideální na celodenní výlet. Mezi oblíbené památky patří také opatství Notre Dame de Leffe nebo klášter Orval.

Valonsko je zelený region a zdejší čisté lesy to jen podtrhují. Návštěvníci oceňují zdejší památky, tématické stezky a okouzlující městečka a vesnice. A jestli chcete ochutnat něco z místního koloritu, navštivte zdejší pivovary a čokoládovny.

Související články

Komentáře

Přidat komentář