LUFTHANSA A DEUTSCHE BAHN PRACUJÍ NA ROZVOJI DOPRAVY VLAKEM NA LETIŠTĚ

Chris Grad - Mar 15, 2021
0

Rádi jezdíte vlakem na letiště? Dobrou zprávu pro vás tedy bude fakt, že německé společnosti Lufthansa a Deutsche Bahn pracují na rychlém rozšiřování nabídek vlakových spojů.

K představení této iniciativy došlo oběma cestovními giganty na tiskové konferenci ve Frankfurtu. Bylo oznámeno, že síť Lufthansa Express Rail, která zajišťuje síť letištních vlaků, se rozšíří o pět měst. Od prosince 2021 pojedou na frankfurtské letiště rovněž poprvé rychlostní vlaky typu Sprinter.

V tuto chvíli nabízí Deutsche Bahn a Lufthansa 134 přípojných vlaků ze 17 německých měst na letiště ve Frankfurtu. Ve druhé polovině roku 2021 přibude dalších pět měst. Poprvé bude možné na frankfurtské letiště přicestovat linkou Lufthansa Express Rail z Hamburku a Mnichova od července 2021 a poté z Berlína, Brém a Münsteru od prosince téhož roku.

Slavit premiéru budou navíc od prosince také nové linky vlaku Sprinter. Cesta vlakem mezi Mnichovem a Kolínem bude zkrácen na méně než čtyři hodiny. Z/do Mnichova a Norimberku bude přímé spojení na letiště ve Frankfurtu dvakrát denně za tři, respektive za dvě hodiny, bez přestupů a o půl hodiny rychleji než dnes.

K tomu je nutné dodat, že všechny potvrzené funkce programu Lufthansa Express Rail, jako jsou rezervace míst ve vlaku, zabezpečení spojení, počet ujetých kilometrů za cestu, cestování první třídou a přístup do salonků DB pro zákazníky první a business třídy, budou i nadále dostupné.

V budoucnu budou navíc přidány další služby. Vlaky Express Rail budou rovněž snadno identifikovatelné díky společnému značení DB-LH (Deutsche Bahn - Lufthansa). Informační obsah LH bude možné získat i ve vlaku prostřednictvím bezplatné Wi-Fi sítě. Ti, kteří si rezervují business nebo první třídu, budou mít možnost využít prémiové služby DB ve formě nabídky stravování zdarma.

Přeprava zavazadel bude rovněž snazší. Deutsche Bahn totiž dává přednost využívání vlaků nejnovější generace s velkými zavazadlovými oddíly. Jakmile se provoz na letištích opět zvýší, bude zákazníkům Lufthansa Express Rail umožněn přístup k rychlému pruhu na bezpečnostním kontrolním místě. Při přistání na letiště budou mít rovněž zákazníci Express Rail přednostní výdej zavazadel.

Rezervace jízdenek na Lufthansa Express Rail bude dále flexibilnější. Od dubna 2021 budou k rezervaci dispozici spojovací vlaky spolu s odpovídajícím spojovacím letem.

Zároveň se vyplatí včasná rezervace, neboť ta může zajistit levnější cenu letenky. A finální zajímavostí této mini revoluce konceptu „vlakem na letiště“ na německých železnicích je to, že zákazníci Miles & more získají dvojnásobné stavové míle na všech cestách Lufthansa Express Rail, stejně jako na všech letech.

Související články

Komentáře

Přidat komentář