Nejnovější vývoj turistiky v Alžírsku

Chris Grad - Apr 23, 2012
0

Alžírsko patří mezi nejoblíbenější destinace Severní Afriky. Zdejší krajina se může pochlubit dech beroucí pouští, nádherným středozemním pobřežím a taky nedotčená příroda zdejších hor láká každoročně davy turistů. Mezi další poklady země patří Alžír, numidské hlavní město Constantine (dříve Cirta), Národní park Belzma, pohoří Babor, pobřeží Kebyl nebo ruiny římského města Timgad. V Alžírsku najdete také Údolí M’Zab, Tipasa, ruiny starého římského města Djémila a Al Q’Ala v Beni Hammadu, které jsou na seznamu UNESCO. I přes turisticky atraktivní místa, která by mohla ekonomice hodně pomoci, zůstává alžírská turistika pozadu za sousedními zeměmi jako Maroko. A právě proto chce vláda zavést některá opatření, která mají turismu pomoci.

V současnosti se vláda chystá investovat 9,6 miliard dolarů do zlepšení veřejné dopravy, která je pro rozvoj turistiky naprosto nezbytná. Turisté rádi navštěvují různá místa a jezdí po památkách. Takže čím lepší jsou cesty, tím spokojenější jsou. To je hlavní důvod, proč se vláda k investici odhodlala. Silnice, přístavy a letiště jsou většinou díky různým projektům vlády modernizovaná.

Od roku 2008 se vláda navíc podílí na různých veřejných i soukromých projektech. V roce 2009 novelizovala zákon o státních financích a pomohla tak zajistit snazší přístup k investicím do oblasti cestovního ruchu a zvýhodnila úrokovou sazbu. Z dlouhodobého hlediska se teď Alžírsko snaží přilákat více investorů, kteří by byli ochotni poskytnout prostředky na vývoj turistiky. Všechny snahy vlády se odrazily na posílení turistiky a na vyšším počtu místních i zahraničních turistů.

Alžírsko se také soustřeďuje na Saharu, protože turismus v této oblasti byl vyhlášen jednou z hlavních priorit SDAT (vývojového plánu národního turismu). V centru pozornosti stojí šest vesnic, které mají pomoci posílit turistický ruch. Od roku 2009 na Sahaře také vyrostla řada luxusních hotelů. Na finanční podporu turistiky v regionu se uskutečnila řada projektů, mezi těmi úspěšnými karavany k oázám a lety balónem, které organizoval klub d’Adventure Africaines. Právě díky takovýmto projektům se turistice na Sahaře daří a region přitahuje stále více místních i mezinárodních turistů.

Na bezpečí turistů při návštěvě veškerých památek dbá rozvinutá bezpečnostní služba. To je další důvod, proč se teď turistice v Alžírsku daří: země jako Kanada, Spojené státy a země Evropské unie už nemusejí své občany před návštěvou Alžírska varovat. Cestovní ruch se zde vlastně slibně rozvíjí už několik posledních let. A Alžírsko má obrovský potenciál k ještě většímu růstu, který by mohl navíc pomoci ekonomice. Řada úspěšných projektů je důkazem, že opatření nejen ze strany vlády jsou na dobré cestě a turistice opravdu prospívají. Zdá se, že Alžírsko objevuje stále více turistů a cílem vlády je přivítat do roku 2015 neuvěřitelných 3,5 milionu turistů.

Související články

Komentáře

Přidat komentář