KONEC E-CIGARET NA PALUBÁCH LETADEL

Daniel A. Tanner - Feb 28, 2011
0

Pro mnoho kuřáků, kteří se snaží přestat kouřit, jsou elektronické cigarety darem z nebes. Mnozí uvítali možnost 'zakouřit si' na palubě letadla. Tomu už je však konec, ministerstvo dopravy Spojených států totiž zvažuje zákaz používání e-cigaret na palubě letadel. 

 

Kouření je na palubě amerických letadel zakázáno už skoro dvacet let. Mnoho kuřáků se přesto stále nedokáže vypořádat s nedostatkem nikotinu během delších letů. Vynález elektronické cigarety proto přinesl mnoha lidem obrovskou úlevu a hned několik leteckých společností 'kouření' na palubě povolilo. E-cigareta je vyrobena z plastu a kovu a obsahuje výtažek z nikotinu. Ten se při zahřátí uvolňuje ve formě páry, která se dá inhalovat.

Ministerstvo dopravy Spojených států podle nedávného prohlášení zvažuje možnost rozšíření zákazu kouření na palubě letadla i na e-cigarety. Kritikem rozšíření zákazu je senátor Frank Lautenberg, autor původního zákona z roku 1987, který pasažérům letadel zakázal kouření klasických cigaret. Podle jeho názoru není stále jisté, jak elektronické cigarety působí na zdraví člověka, a proto není možné dělat z pasažérů letecké dopravy pokusné králíky.

V posledních měsících začalo hodně leteckých společností aplikovat zákaz kouření e-cigaret. Právě kvůli mezeře v zákoně je ale důsledné lpění na zákazu obtížné. Dva příklady za všechny jsou společnosti BMIbaby a Easyjet, které ještě dnes pasažérům kouření e-cigaret povolují. Naproti tomu British Airways, Virgin Atlantic a American Airlines dodržují zákaz za všech okolností. Je velmi pravděpodobné, že ministerstvo dopravy Spojených států používání e-cigaret oficiálně zakáže a ukončí tak všechny spory.

Související články

Komentáře

Přidat komentář