10 NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍCH ULIC V NĚMECKU

Bill Alen - Sep 20, 2010
0

Německo navštíví každý rok tisíce turistů, a to nejen kvůli horám, jezerům nebo historickým budovám. Země je také oblíbenou destinací pro turisty, kteří jezdí do zahraničí za nákupy. V průzkumu, který provedla známá realitní společnost Kermers's Jones Lang LaSalle, její představitelé počítali kolik návštěvníků projde 170 německými ulicemi v sobotu mezi jednou a druhou hodinou odpoledne, tedy v nejrušnější hodinu v týdnu. Které jsou tedy ty nejnavštěvovanější ulice?Tourism-Review.com vám přináší žebříček deseti nejnavštěvovanějších německých ulic zveřejněných na severu Sellpage.de.

10/ Ludgeristraße, Münster

Ludgeristraße s 9.390 napočítanými chodci je desátou nejnavštěvovanější ulicí v Německu. Ulice je pro nákupní horečku jako stvořená, jelikož zákazníci zde najdou jak velké množství jedinečných obchodů tak i kaváren. Ludgeristraße je oblíbená nejen mezi místními obyvateli, ale přirozeně i mezi turisty.

9/ Mönckebergstraße, Hamburk

Mönckebergstraße s 10.275 napočítanými chodci je jednou ze dvou hamburských ulic, které se v žebříčku umístily. Společně se Spitaler Straße je Mönckebergstraße jednou z hlavních ulic s oblíbenými obchody ve městě. Ulice se nachází v centru. Od roku 1909 po ní jezdí auta i veřejná doprava. Pokud tedy hledáte klidnou pěší zónu, zvolte raději Spitaler Straße. Návštěvníci zde najdou různé obchody, butiky a kavárny.

8/ Hohe Straße, Kolín nad Rýnem

Hohe Straße v Kolíně s 10.350 napočítanými chodci se v žebříčku umístila na osmém místě. Ulice je 680 m dlouhá a nachází se mezi náměstím Wallrafplatz a ulicí Hohe Pforte. Původ Hohe Straße sahá až do období starověkého Říma. Dnes patří mezi nejnavštěvovanější ulice Německa. Dá se tu koupit rozmanité zboží, od běžného až po luxusní.

7/ Kirchgasse, Wiesbaden

Kirchgasse s 10.500 návštěvníky se dostala na sedmé místo žebříčku. Společně s Langgasse je Kirchgasse nejznámější ulicí s oblíbenými obchody ve městě. Název Kirchgasse (die Kirche znamená v češtině kostel) pochází z dob, kdy v těchto místech ještě stál kostel sv. Mauritia, který ale v roce 1850 vyhořel. Dnes je na místě bývalého kostela náměstí sv. Mauritia. Pronájem obchodních ploch tady přijde na 130 eur za metr čtverečný. Nájmy obchodních ploch jsou tu tak druhé nejvyšší v Hesensku, hned po Frankfurtu.

6/ Karolinenstraße, Norimberk

Karolinenstraße v Norimberku v sobotu odpoledne prošlo 10.700 chodců. Karolinenstraße se nachází ve starém městě (Lorenzer Old Town) a v současnosti je nejznámější ulicí s oblíbenými obchody ve městě. Je také součástí pěší zóny a jako taková je ideálním místem nejen pro zákazníky obchodů, ale i pro rodiny s malými dětmi, pro které tu jsou k zabavení připravené různé atrakce.

5/ Spitaler Straße, Hamburk

Spitaler Straße s 10.925 napočítanými chodci je pátou nejnavštěvovanější ulicí v zemi. Když se jedná o nákupy, Spitaler Straße je jednou z nejvyhledávanějších adres v Hamburku. Tato pěší zóna se nachází hned vedle ulice Mönckebergstraße, která se v žebříčku také umístila. Ulice je liduprázdná pouze když jsou obchody zavřené, jelikož, jak říkají místní obyvatelé, nakupování je tu zábavou!

4/ Königstraße, Stuttgart

Königstraße byla postavena v roce 1806 a je 1.2 km dlouhá. Je také čtvrtou nejnavštěvovanější ulicí v Německu (11.180 chodců). Začíná u Stuttgartského hlavního nádraží (Arnulf-Klett-Platz) a pokračuje dále na jihozápad jako pěší zóna až do centra k Rotebühlplatz. Na polovině cesty do centra se nachází náměstí Schloßplatz (Palace Square) s Novým a Starým palácem a Stuttgartským muzeem umění. Náměstí je také sídlem Stuttgartské burzy.

3/ Schildergasse, Kolín nad Rýnem

Schildergasse v Kolíně nad Rýnem s 12.115 napočítanými chodci se umístila na třetím místě v žebříčku nejnavštěvovanějších ulic Německa. Schildergasse je 500 m dlouhá a nachází se mezi ulicemi Neumarkt a Hohen Straße. Původ ulice sahá až do období starověkého Říma. Nejzajímavějšími památkami na Schildergasse jsou Haus Mirrweiler, Goldhofapotheke (lékárna) and Antonienkirche (kostel). Na ulici se také nachází nejvýznačnější obchodní domy ve městě.

2/ Zeil, Frankfurt

Zeil s 12.940 napočítanými chodci je druhou nejnavštěvovanější ulicí s oblíbenými obchody v Německu. Tady si přijde každý na své. Největším obchodním centrem na této ulici je  Zeilgalerie, které bylo otevřeno v roce 1992. Zeilgalerie má deset poschodí a ojedinělý spirálovitý interiér, takže návštěvníci se mohou pohybovat mezi jednotlivými poschodími aniž by museli použít schody či výtah. Pokud je nakupování vaší vášní, Zeil je pro vás tím pravým místem.

1/ Kaufingerstraße, Mnichov

Kaufingerstraße, postavená v roce 1239, je jednou z nejstarších ulic v Mnichově. Spolu s Neuhauser Straße patří k nejrušnějším ulicím s oblíbenými obchody ve městě. Kaufingerstraße na západě sousedí s náměstím Marienplatz a končí na křižovatce ulic Färbergraben a Augustinerstraße. Kaufingerstraße s 14.130 napočítanými chodci se tak stala nejnavštěvovanější ulicí s oblíbenými obchody v Německu.

Připravil Tourism-Review.cz, zpravodajský portál pro odborníky cestovního ruchu. Více informací na www.tourism-review.cz.

Související články

Komentáře

Přidat komentář