GOOGLE SPOUŠTÍ ŘADU ZELENÝCH INCIATIV

Laura Maudlin - Oct 11, 2021
0

Jako jedna z nejdůležitějších a nejvlivnějších společností na světě si Google plně uvědomuje, že jsou v pozici, z níž mohou mít pozitivní dopad na společnost a její rozvoj.

A přesně proto společnost začala spouštět širokou škálu zelených iniciativ s cílem vytvořit udržitelnější planetu pro budoucnost.

Letové emise na dosah ruky

Nejnovější iniciativa byla spuštěna začátkem října, kdy Google oznámil, že bude zobrazovat odhad emisí pro konkrétní lety vyhledávané na jejich platformě. To je také případ konkrétních sedadel v letadle samotném.

Uživatelé navíc budou moci porovnat výsledky vyhledávání a vybrat si tak pro svou cestu nejudržitelnější let na trhu.

Je třeba také poznamenat, že tento odhad není nikterak náhodný, protože společnost má k dispozici údaje od Evropské agentury pro životní prostředí (EEA) a od jednotlivých leteckých společností, jako je Lufthansa nebo American Airlines.

Eko odznaky a trasy

To ale není od Googlu vše. Na konci září společnost také oznámila další udržitelné iniciativy. Google rovněž přidal „ekologický odznak“ pro ubytovací zařízení, která na základě nezávislého pozorování splňují určité standardy udržitelnosti.

Navíc společnost zobrazuje konkrétní udržitelná opatření ubytovacích zařízení. V tomto kontextu Google spolupracuje s hotely, ubytovnami a dalšími zařízeními po celém světě na zveřejňování nejnovějších a nejrelevantnějších informací.

Kromě těchto ekologických odznaků zahájila společnost Google také iniciativu, podle které budou její Mapy schopny identifikovat ekologické trasy, které zaručí nižší dopad na životní prostředí v případech, kdy existuje více než jedna možnost cesty.

Kromě toho společnost rozšiřuje informační síť o sdílení kol a skútrů do mnoha důležitých měst po celém světě, včetně New Yorku či Tchaj-pej.

Aliance s Travalyst a speciálním tým

Je také třeba poznamenat, že Google zahájil partnerství s koalicí Travalyst, která podporuje udržitelný cestovní ruch ve světě a kterou vede princ Harry, vévoda ze Sussexu. Google se tak připojil k Booking.com, Skyscanner a mnoha dalším.

Google bude do koalice zejména přispívat zelenou iniciativou, kterou také zahájil sám a kterou jsme uvedli výše: odhady emisí při vyhledávání letů.

Nakonec Google vytvořil vlastní tým odborníků, který bude pracovat výhradně na tématu udržitelných cestovních řešení, přičemž společnost touží stát se důležitým tvůrcem dopadů ve společnosti a přinášet nové nápady a řešení pro udržitelnější svět.

Související články

Komentáře

Přidat komentář