ZEMĚ PERSKÉHO ZÁLIVU INVESTUJÍ DO MAROCKÉHO TURISMU

Denise Chen - Dec 5, 2011
0

Maroko doufá, že se vyrovná s finanční ztrátou způsobenou problémy eurozóny. Pomoc hledá u bohatých zemí Perského zálivu.

V poslední době zaznamenaly země, které používají euro, nemalé problémy. Peněz je málo a ne každý si může dovolit utrácet za delší výlety, třeba do severní Afriky.

90 % turistů, kteří v poslední době navštívili Maroko, přijelo z Evropy, hlavně z Francie. Škrty v rozpočtu Francie se proto negativně odrazily na marockém hospodářství. Na ztráty si stěžuje například Risma, pobočka francouzských hotelů Accor. Podle celkových odhadů klesl marocký vývoz a objem převodů oproti loňskému roku o 3,8 %. To je údaj za druhé čtvrtletí.

Dobrou zprávou je, že Maroko se teď může těšit na podporu tří zemí Perského zálivu v podobě 2,5 miliard dolarů. Nedávnou dohodou se v Rabatu zavázaly ke vzájemné spolupráci Spojené arabské emiráty, Katar, Kuvajt a Maroko. Ropná impéria věří , že investice v severní Africe se jim do budoucna vyplatí a Maročané nejsou v situaci, kdy by mohli vyjednávat.

Jedním z prvních projektů nově vzniklé aliance bude Ouarzazate, oblíbená natáčecí lokalita. Čím více filmů bude následovat příklad "Lawrence z Arábie", tím lépe pro marocké hospodářství. Aliance ale nepřebírá břemeno marockého úřadu pro turismus, který se snaží Evropany i přes pokles jejich měny přesvědčit, aby se vrátili.

Související články

Komentáře

Přidat komentář