OBCHODNÍ TURISTICE V USA SE DAŘÍ

Daniel A. Tanner - May 2, 2011
0

Poslední čtvrtletí v loňském roce se obchodní turistice v USA výrazně dařilo. Od začátku krize v roce 2008 je to první opravdu dobré znamení. Vypadá to, že americká ekonomika je opět na vzestupu.


 

Světová asociace obchodní turistiky (GBTA) nedávno zveřejnila údaje o zisku z obchodní turistiky v USA. V roce 2010 vzrostly příjmy z obchodní turistiky o 3,2 %, což je více, než se pro tento rok předpokládalo (2,3%). Opravdu dobrou zprávou je, že nárůst byl zaznamenán v posledním čtvrtletí roku 2010. To nasvědčuje významnému dlouhodobému trendu. Poslední čtvrtletí roku 2010 tak přineslo největší nárůst zisku z obchodní turistiky od začátku krize.

A letošní rok má být ještě lepší. Růst se odhaduje na 5 %, ale odborníci se shodují, že číslo 6,9 % je pravděpodobnější. Díky příjmům z obchodní turistiky mohou jít majitelé hotelů a restaurací s cenami nahoru. To samozřejmě vede ke zvýšení výdajů zákazníků, i když náklady hoteliérů a restauratérů se téměř nemění.

Celkové výdaje v roce 2011 se odhadují na téměř 246 miliard dolarů, což je číslo, které nechá výsledky let 2008 a 2009 daleko za sebou. Obchodní turistika je samozřejmě neodmyslitelně spjata s ekonomickým růstem. Když se daří podnikům, jejich zaměstnanci utrácejí více, protože chtějí zaujmout nové klienty a vyhovět těm stávajícím. V ekonomice se tak točí více peněz, což ji pomáhá oživovat.

Související články

Komentáře

Přidat komentář