NEJLEPŠÍ ZAOCEÁNSKÉ LODĚ PRO SPORTOVCE

Sara Thopson - Oct 15, 2012
0

Obliba zaoceánských plaveb v posledních letech vzrostla. Mladí pasažéři chtějí zažít plavbu po moři a plavební společnosti se snaží nabídnout cestujícím zábavu a zajímavé vyžití. Jedním z příkladů tohoto moderního přístupu jsou fitness lodě. Nabízejí lidem sport, cvičení, zdravý životní styl a podle toho také destinace. Tourism-Review.cz vám přináší 10 tipů na nejlepší sportovní zážitky na moři.

Společnost Royal Caribbean: Freedom and Oases

Všichni zákazníci si mohou vyzkoušet originálně vybavenou tělocvičnu a zajímavé hodiny v centru ShipShape o 900 metrech čtverečných. Jsou tu boot kempy, boxovací ringy, ale i zábavná a tréninková zařízení. To vše ale předčí technické vymoženosti na palubách Allure of the Seas a Oasis of the Seas. Pasažéry si tu rozmazlují moderními posilovacími stroji, stěnami Kinesis, rotopedy Expresso a Activio.

Společnost Seabourn Odyssey

S touto společností to není jen o skvělém vybavení. Ačkoliv Odyssey, Sojourn a Quest nabízejí stěny Kinesis podobě jako lodě Royal Caribbean, rozhodující je luxusní prostředí. Pasažéři tady na sobě nepracují v tělocvičně, ale hned na dvou podlažích se jim nabízí rozsáhlé fitness centrum a lázně, kde mohou cvičit a relaxovat, jak se jim zlíbí. Mezi to nejlepší patří chytřá vibrační sprcha a inteligentní bazén, který podporuje oběh krve a pomáhá odbourávat stres.

Společnost P&O Cruises: Ventura

Tato společnost se zaměřuje na Velkou Británii a loď Ventura propaguje jako ideální pro ty, kteří chtějí svůj pobyt na lodi netradičním způsobem oživit. Pro příznivce sportu jsou tu dva areály, jeden pro jízdu na kole a druhý pro plavání. V bazénu si můžete přímo na palubě otestoavt díky umělému proudu svoji kondici a výdrž v extrémních podmínkách. Jste-li příznivci jízdy na kole, oceníte inovaci rotopedů s virtuální realitou, kde si budete moct projet zajímavé stezky.

Norská Pride of America

Jestli patříte k náročnějším pasažérům a vybavení fitness nebo moderní lázně jsou vám málo, norská loď Pride of America je přesně pro vás. Destinací je Havaj, takže dostanete šanci k aktivitám, které by na lodi prostě nebyly možné. Od sjíždění hřebenů sopek na kole, přes procházky pralesem, po windsurfing a jízdu na kajaku.

Společnost Thomson Cruises

Tato společnost do našeho žebříčku patří díky skvělému vybavení pro milovníky cyklistiky. Destinace navíc kromě běžných aktivit nabízejí právě vynikající terén pro jízdu na kole. Loď samotná není vybavená rotopedy, ale jsou tu horská kola, která využijete v samotných destinacích na organizovaných projížďkách pro náročné.

Společnost Crystal Cruises

Ne každý má rád cyklistiku, posilování nebo vůbec cvičení na strojích a společnost Crystal Cruises se snaží vycházet vstříc právě lidem, kteří jsou jinými společnostmi často přehlíženi - příznivcům chúze. Na svých lodích nabízí proto dobré promenády a programy, které nabízejí trénink odolnosti a samozřejmě také alternativní programy, jako je nordická chůze. Kromě toho si můžete na lodích zacvičit jógu nebo zahrát golf.

Společnost Carnival: Magic a Breeze

Jestli byste dali přednost tradičním sportům v trochu netradičním provedením, jsou pro vás lodě společnosti Carnival ideální. Žádná rodinná dovolená se neobejde bez trochy toho minigolfu a Carnival má vlastní malé hřiště přímo na palubě. Minigolf je přitom jen jednou z několika aktivit, které se dají na palubním hřišti SportSquare provozovat. Kromě toho jsou tu dráhy pro kondiční běh, hřiště na bakstebal, volejbal a lanové centrum, které se rozpíná neuvěřitelných 45 metrů nad hladinou.

Společnost Windstar

Společnost Windstar dokonale chápe, že vodní sporty a lodě jdou ruku v ruce. Jako pasažéři si můžete zaplachtit v překrásných vodách Karibiku, Kostariky a u řeckých ostrovů. Za příplatek je k dispozici také vybavení na šnorchlování, nafukovací čluny a windsurfová prkna, záleží jen na vás. Posádka navíc nabízí další aktivity a organizuje prohlídky.

Společanost Holland America

Plavba se sportovním programem rozhodně není jen pro mladé příznivce sportu. Holland America je skvělým příkladem společností, které vycházejí vstříc všem. Na svých lodích nabízí nejen velké množství aktivit, ale záleží také na vás, jestli si zvolíte klidnější tempo určené spíše pro relaxaci a omlazení. Starší ročníky určitě ocení promenády, kde se mohou v klidu procházet, akvaaerobik a jógu.

Společnost Celebrity Cruises

V neposlední řadě stojí za zmínku společnost Celebrity Cruises, která ukazuje, že ne všechny lodě se sportovním programem musejí klást sport nutně na první místo. Její lodě Millennium a Solstice lákají na luxus, zdravou stravu a lázeňské kavárny. Pasažéři se mohou nechat zhýčkat nízkotučnými dezerty, výtečnými ovocnými koktejly a jinými zdravými pochoutkami.

Připravil Tourism-Review.cz, zpravodajský portál pro odborníky cestovního ruchu. Více informací na www.tourism-review.cz.

Související články

Komentáře

Přidat komentář