10 NEJKRÁSNĚJŠÍCH NÁRODNÍCH PARKŮ

Larry Brain - Dec 13, 2010
0

To nejlepší, co můžete udělat při pozorování divoké zvěře, je nezasahovat. Národních parků, které chrání přírodu před zásahy civilizace, jsou stovky. Vybrat z tolika úžasných míst jen deset nejlepších je velmi těžký úkol. Server Hotelclub.com se ho nicméně zhostil a jako hlavní kritérium si vybral rozmanitost. Vám tento seznam přináší Tourism-Review.com.

Krugerův národní park v Jižní Africe

Opravdu nic se nemůže měřit s kouzlem a krásou africké divočiny. A pokud jde o nedotčenou krajinu, nezkrocenou přírodu a velikost, tak na světě nenajdete místo, které by předčilo Krugerův národní park. Podle všeho se jedná o nejlepší safari na světě. Na jednom jediném místě můžete pozorovat nějvětší savce světa, velké množství ptáků i velké predátory po boku své kořisti. Jestli jste milovníkem divočiny, neváhejte a přijeďte sem.

Národní park Sagarmatha v Nepálu

Díky své poloze vysoko v majestátních Himálajích, jsou součástí Národního parku Sagarmatha v Nepálu tři z deseti nejvyšších vrcholků světa, včetně Mount Everestu. Jsou zde i ledovce (dva z nich až 5 km dlouhé a místy i 5 km tlusté) a dech beroucí údolí tvořená nedotčeným zasněženým terénem. To vše činí z Národního parku Sagarmatha, který je na seznamu UNESCO, místo, které rozhodně stojí za návštěvu.

Národní park Fiordland na Novém Zélandu

Jestli máte rádi nádherné fjordy a výlety na lodi, je tato oblast přesně pro vás. Hlavním lákadlem je Milford Sound, ale nalézá se zde také 14 dalších fjordů, které vytváří romantickou atmosféru, jež se nedá zakusit snad nikde jinde na světě. Tento park byste si opravdu neměli nechat ujít.

Národní park Galapágy v Ekvádoru

Galapágy se svou průzračně modrou vodou a úžasnou krajinou jsou rájem pro exotické v přírodě žijící živočichy, které nelze spatřit nikde jinde na světě. Ojedinělé historické a vědecké zázemí parku, stejně jako jeho podpora ekologického cestovního ruchu zaručují návštěvníkům neopakovatelný zážitek.

Národní park Tikal v Guatemale

Už po cestě do Národního parku Tikal může návštěvník objevovat i obdivovat mayskou kulturu. Schované hluboko v džungli jsou pozůstatky obdivuhodného mayského osídlení někdy z doby mezi 250 - 900 n. l., které zaujmou neuvěřitelnou architekturou, chrámy, ale i různými druhy divoké zvěře. Přijeďte sem a zažijete opravdové dobrodružství.

Chuang-lung v Číně

Usazenina vápníku, která vytváří iluzi zlatého draka, je domovem roztomilé pandy velké, která se stala symbolem Světového fondu na ochranu přírody (WWF). Chráněná oblast Chuang-lung je významný ekosystém s vodopády, horkými prameny, pralesy a zasněženými vrcholky hor, kde dosud žijí některé ohrožené druhy jako sečuánský langur čínský a panda velká. Žádný náruživý fotograf by si návštěvu této oblasti neměl nechat ujít.

Národní park Iguazú v Argentině

Jeden z nejpozoruhodnějších parků Brazílie a Argentiny je součástí zdejšího chráněného územé, které bylo pro svou výjimečnost zapsáno na seznam Světového dědictví. Dech beroucí vodopády vysoké přes 70 metrů a široké 1500 metrů jsou domovem nejkrásnější fauny Jižní Ameriky. Výlety v místních subtropických lesích jsou pro každého nezapomenutelným zážitekem.

Národní park Kakadu v Austrálii

Národní park Kakadu leží v australském Severním teritoriu. Tato typicky australská krajina je jednou z mála lokalit, které se staly Světovým kulturním dědictvím jak pro svůj kulturní význam, tak pro nedotčenou přírodu. Součástí parku o rozloze bezmála 2 milionů hektarů jsou i některá území původních obyvatel. Nádherná řeka South Alligator River, pobřežní pláže, deštné pralesy a slepá říční ramena v Národním parku Kakadu rozhodně stojí za vidění.

Švýcarský národní park

Přestože je krása švýcarských Alp vyhlášená, samo Švýcarsko má jen jeden národní park. Neodpovídající počet parků ale nijak nesnižuje krásu místní krajiny, právě naopak. Švýcarský národní park byl založen v roce 1914 a je domovem nejrozmanitějších druhů zvířat jako kamzíků, kozorožců, orlů skalních a orlosupů bradatých. Řeky, zasněžené vrcholky hor a alpská údolí ukazují přírodu v celé její kráse.

Svatyně Machu Picchu v Peru

Majestátní Machu Picchu je už po léta nejoblíbenější destinací v Peru. Nezáleží na tom, kolikrát jste už toto starobylé místo navštívili, putování stezkou Inků je pokaždé vzrušující, dobrodružné a tajuplné. Poznejte nejúžasnější tvář And.

Připravil Tourism-Review.cz, zpravodajský portál pro odborníky cestovního ruchu. Více informací na www.tourism-review.cz.

Související články

Komentáře

Přidat komentář