LETNÍ SEZÓNA V BENÁTSKU: PŘES 39 MILIONŮ NÁVŠTĚVNÍKŮ

Nik Fes - Nov 22, 2021
0

Pandemie Covid-19 má bezprecedentní dopad na cestovní ruch po celém světě. Některé země a regiony se však postupně zotavují.

Oblíbenou destinací, která zaznamenala známky oživení, je region Benátsko v Itálii, jak oznámil regionální radní pro cestovní ruch Federico Caner.

Září nad očekávání

Dobré počasí a velmi silná touha po cestování vedly podle úřadů k prodloužení letní sezóny až do září. Během tohoto měsíce zaznamenal region Benátsko více příchozích než v době před Covidem (+ 0,3 %).

Mnohem vyšší byla zejména touha cestovat k moři (+ 18,4 %) a do hor (+ 16,2 %). Podle údajů se hotelový sektor téměř vrátil k číslům z roku 2019 (-12 %), zatímco nehotelová zařízení zaznamenala značný růst (+ 10,4 %).

Více než 39 milionů návštěvníků

Nejen září, ale celá letní sezóna byla úspěšná a snesla srovnání se sezónou 2019, která byla definována jako turisticky výjimečný rok.

Konkrétně do Benátska od června do září dorazilo 39 milionů turistů, v porovnání se 46 miliony v roce 2019 (-14,7 %).

Města umění, destinace, která jsou silně závislá na zahraničním cestovním ruchu, však stále trpí. Počet příjezdů oproti roku 2019 zde zůstává velmi snížený (- 35,9 %). Na druhou stranu roste počet Italů, kteří se rozhodli navštívit města regionu (+ 14,1 % oproti roku 2019).

Počet cizinců roste

Z výše uvedeného je patrné, že hlavním tahounem kraje byl domácí cestovní ruch, což potvrdil i sám radní, který v této souvislosti zdůraznil důležitost „budování loajality“.

Růst však byl zaznamenán i z hlediska přílivu zahraničních turistů. Počet přenocování cizinců oproti loňskému roku prudce vzrostl (zdvojnásobil se mezi červnem a zářím), i když je stále patrné, že srovnání s rokem 2019 stále není příznivé (- 42,1 %).

„Ve světě je velká touha po Itálii a Benátsku. Doufáme, že se co nejdříve vrátíme na vrchol. Pandemie neskončila a my všichni máme velmi silnou odpovědnost za omezení infekcí tím, že budeme mít zodpovědný přístup,“ uzavřel Caner.

Související články

Komentáře

Přidat komentář