5 NEJLEPŠÍCH ZÁBAVNÍCH PARKŮ ASIE

Gregory Dolgos - Sep 17, 2012
0

Nedávný ekonomický rozmach Asie se projevuje v mnoha odvětvích, a to zejména v Indii a Číně. Jako důkazy pokroku poslouží třeba megalomanské projekty po celém světě, od obřích vodních přehrad až po mrakodrapy. S rostoucí ekonomikou přišla nová třída obyvatelstva, která se ráda baví. Dalším velkým projektem jsou proto v Asii zábavní parky.

Japonský Disneyland v Tokiu

Tokijský park je první neamerický Disneyland. Každoročně sem zamíří na čtrnáct milionů návštěvníků, což z něj dělá po americkém Disneylandu nejoblíbenější zábavní park na světě. Park je rozdělen do několika tématických zón, takže tu najdete například Les zvířátek (Critter Country), Mickeyho městečko (Mickey's Toontown), Světové tržiště (World Bazaar) a vydat se můžete také do říší Fantazie, Budoucnosti, Dobrodružství a Divokého západu.

Singapurský park studia Universal

Zábavní park Universal Studios v Singapuru na ostrově Sentosa postavila společnost Genting. Stavba parku tenkrát pomohla posílit pozici Sentosa Resorts Worldentertainment a zároveň byla poslední částí vzniklého zábavního megaplexu. Singapurský park studia Universal má celkem sedm zón: Hollywood, Město Sci-Fi, New York, Madagaskar, Starověký Egypt, Ztracený svět, kde se můžete vydat do Jurského parku nebo navštívit Vodní svět a Za sedmero horami inspirováno druhým pokračováním Shreka.

Podmořský park v Hongkongu

Podmořský park v Hongkongu navštíví každoročně asi pět milionů lidí. Hned příjezd je dramatický, návštěvníci se totiž do srdce parku dostávají pomocí lanovky. Park navíc nabízí originální atrakce - můžete prozkoumat korálové ostrovy, barevné medúzy, pokochat se pohledem na pandy, úžasnou ptačí show nebo nádrž se žraloky.

Genting Highlands v Malajsii

V hlavním městě Kuala Lumpur můžete začít úžasný výlet do překrásného města Genting, známého jako město zábavy. Zaručeně si tu odpočinete od ruchu velkoměsta a díky vysoké poloze i od dotěrného horka. Mezi venkovní atrakce patří pirátská loď, rychlý spinner a horská dráha. Díky atrakci Genting sky venture si můžete vyzkoušet sky diving. Pro trochu "přízemnější" zábavy můžete zajít do Zimního světa. Naprosto jedinečný zážitek pak nabízí létající dráha, první atrakce svého druhu v Asii.

Dinopark v Číně

Changzhou v provincii Ťiang-su

Jen necelé dvě hodiny vlakem od Šanghaje se rozprostírá nádherný dinopark Changzhou. V srdci celého parku je hřiště, vodní park a muzeum, které vystavuje repliky obřích ještěrů. Můžete se tu taky projít po impozantní pirátské lodi, nebo zajít do dinosauřího městečka na thajskou přehlídku slonů. Pokud chcete zažít něco trochu jiného, můžete se po dinoparku projet na kole či na skútru.

Související články

Komentáře

Přidat komentář