NEZAPOMENUTELNÉ ZÁBAVNÍ PARKY SVĚTA

Tourism Review News Desk - Aug 27, 2012
0

Zábavní parky jsou po celém světě, jen pár z nich je ale opravdu výjimečných. Fascinují nás od dětství až do dospělosti. Horské dráhy nás zaplaví adrenalinem nebo vodou, ale najde se i pár parků, které nabízejí něco víc.

Ferrari World v Abú Zabí

Jestli milujete rychlá auta a zvlášť, pokud jste fanouškem Ferrari, určitě si nenechte ujít tento zábavní park. Ferrarri World v Abú Zabí je výjimečný nejen rozlohou, ale právě tím, že je jako jediný na světě zasvěcen Ferrari. V hale najdete přes dvacet zábavných atrakcí, na které jen tak nezapomenete. Raritou parku je dráha Formula Rossa inspirovaná nejslavnějšími okruhy světa, která nabízí rychlost až 240 km/h. Mezi atrakcemi nechybí ani oblíbená simulace volného pádu nebo kladivo, se kterým se dostanete do úctyhodné výšky 62 metrů.

BonBon Land v Dánsku

Dánský park BonBon Land otevřel v roce 1992 Michael Spangsberg na podporu propagace firmy BonBon. Nakonec se z něj stal nezvyklý zábavní park se zvířecími postavičkami, kde každá atrakce má svého zvířecího maskota. Škála je široká, od krys přes želvy až po racky, takže každý si přijde na své.

Diggerland v Anglii

Park Diggerland je proslulý svými atrakcemi ze stavebních strojů. Takže jestli jste někdy chtěli usednout za volant některého z těchto těžkých strojů, v tomto parku máte možnost. Ve Spojeném království jsou celkem čtyři - v Kentu, Durhamu, Yorkshireu a Devonu. Diggerland poprvé otevřel v roce 2000 a od té doby se zapsal jako nejoriginálnějsí atrakce celého Spojeného království.

Harmonyland, Japan

Harmonyland provozuje Sanrio a je tak domovem jedné z nejúspěšnějších a nejoblíbenějších japonských postaviček, Hello Kitty. Podobně jako v Disney Worldu i zde se můžete setkat s dalšími postavami Sanria. Kromě Hello Kitty jsou to třeba My Melody a Cinnamon. Navíc se můžete podívat přímo k Hello Kitty domů, do hradu Kitty, nebo ji zachránit z hradu Black Kitty Wonder, kam ji uvěznila Kuromi. Kromě horské dráhy se můžete v parku projet i vlakem nebo na lodi. Návštěvu Harmonylandu si užijí zejména malé děti.

Zábavní parky slaví úspěch po celém světě a čím originálnější jsou, tím lépe. Rozptýlení je vždycky příjemné a na výjimečné atrakce se jen tak nezapomíná. Navíc si je díky adrenalinu užijete o to víc.

Související články

Komentáře

Přidat komentář