MEZINÁRODNÍ TURISTIKA MÁ POMOCI AMERICKÉ EKONOMICE

Richard Moor - Jan 9, 2012
0

Po 9. září 2001 nasadila Amerika vůči návštěvníkům tvrdou strategii. Dnes je vidět, že to byla chyba. Mezinárodní turistika má napříště přispět k vyřešení finančních potíží země.

Už uběhly skoro dva roky od jednoho z nejvýznamnějších prohlášení pro americkou turistiku. Verdikt zněl, že Amerika ztratila deset let. Na vině je tvrdé prosazování bezpečnostních opatření v důsledku teroristického útoku na Dvojčata v roce 2001.

Svět se po finanční krizi posledních let pomalu zotavuje a Američané chápou, že mezinárodní turistika by měla hrát důležitou roli při uzdravení jejich ekonomiky. Přísná bezpečnostní opatření a imigrační zákony se proto budou měnit. Kvůli strachu z teroristických útoků teď musí turisté na velvyslanectvích celé hodiny čekat, aby absolvovali časově náročný a nepříjemný vstupní pohovor.

Minulý rok utratili zahraniční turisté na americké půdě 152 miliard dolarů. Oproti výsledkům z minulých let je to úctyhodný výsledek, zvláště vzhledem k přísným opatřením.

Například vyřízení krátkodobého obchodního víza pro podnikatele z Ria de Janeira může trvat až 87 dní. Návštěvníci si často stěžují, že vyřizování krátkodobých víz je často až neúnosně komplikované.

Osobní pohovory a nepříjemné letištní kontroly amerického bezpečnostního systému dokázaly roztrpčit mnohé návštěvníky. Proto také Amerika ztratila 2,4 milionu turistů za pouhých deset let. Důvodem může být i to, že Amerika jako jediná rozvinutá země postrádá úřad pro rozvoj turistiky a strategii v cestovním ruchu. Ve světle nedávných událostí se předpisy a marketing nejspíše přizpůsobí novému přístupu k příjezdové turistice.

Související články

Komentáře

Přidat komentář