AMRITSAR: PROHLÍDKY INDICKÉ CHLOUBY TURISTY NELÁKAJÍ

Dan Rang - Nov 14, 2011
0

NejznNejznámější dominanta indického města Amritsar je Zlatý chrám a jeho okolí. Představitelé města se snažili přilákat více návštěvníků zahájením historických prohlídek města. Uplynul už ale měsíc a turisté jsou stále v nedohlednu.

Mezi turisty oblíbený Amritsar patří nepochybně k největším klenotům Indie. Toto pozoruhodné místo je lákadlem nejen pro náboženské turisty ale i pro milovníky historie. Každý, kdo tu kdy byl, má na fotkách Zlatý chrám a okolí.

Aby podpořili cestovní ruch představili před měsícem místní úřady zvláštní prohlídky města, které se soustředí hlavně na kulturní dědictví a historii. Na návštěvnosti Amritsaru se projekt ale neprojevil i proto, že o této možnosti skoro nikdo neví.

Odborníci v oblasti cestovního ruchu se shodují, že hlavním problémem je nedostatečná propagace. Nekonala se žádná reklamní kampaň na podporu projektu. Neexistují žádné letáky nebo vývěsní tabule pro turisty, které by se prohlídce věnovaly. A co hůř, ani místní průvodci nebyly o projektu informováni, takže turisté nemají šanci se o prohlídkách dozvědět.

Za tak zásadní nedostatek by se mělo představenstvo města stydět, Amritsar má totiž hodně co nabídnout. Je to posvátné město a velmi důležité správní centrum Paňdžábu. Jeho jméno znamená "Jezero nektaru nesmrtelnosti" a odkazuje k vodní nádrži, která obklopuje Zlatý chrám, duchovní centrum sikhského náboženství.

Chrám byl postaven na počátku 17. století, a i když zatím nepřitahuje miliony návštěvníků, jedná se o významné poutní místo. Je to opravdu unikátní komplex chrámů a paláců. Ve dne se tu výborně rozjímá a medituje, večer nabízí palác nádhernou podívanou.

Související články

Komentáře

Přidat komentář