SEZÓNU V ŠIMLE OHROŽUJE MONZUN

Chris Grad - Sep 26, 2011
0

Hlavní město indického státu Himáčalpradéš, Šimla, je nádherné místo na dovolenou. Letošní monzunové období si ale vybralo svou daň a cestovní ruch hodně utrpěl.

Britové jí přezdívají "Královna všech vrchů" a Šimla opravdu patří k tomu nejkrásnějšímu, co Himaláj nabízí. Město je již dlouho vyhledávaným cílem rekreantů a turistů. Stejně jako mnoho jiných míst v regionu musí čelit monzunovým dešťům a místní se snaží situaci přizpůsobit.

Proto vyjde návštěva regionu v době monzunů výrazně levněji. Slevy mají přilákat méně náročné návštěvníky, kterým nevadí drsnější podmínky. Letošní monzunové období je ale hodně divoké. Čím déle monzuny trvají, tím se zvyšuje riziko sesuvů, které je každoročně doprovázejí.

Dlouhotrvající deště v letošní sezoně zásadně ovlivnily cestovní ruch a způsobily téměř 50% pokles návštěvnosti. Majitelé místních hotelů potvrzují, že mnoho turistů zrušilo rezervace. A to v době, kdy sem přijíždí stovky příznivců dobrodružství, horské cyklistiky a pěší turistiky. Dvě hlavní přehrady, Bhakra a Pong, jsou navíc téměř plné. Nedá se proto očekávat, že by se situace v dohledné době měla zlepšit.

Šimla, nebo také Simla, malebné město s jedinečnou přírodou, se nachází v nadmořské výšce 2023 metrů. Návštěvníkům může ale nabídnout i památky ještě z koloniálního období. Šimla je nejen důležitý obchodní a dopravní uzel, ale i proslulé ozdravné středisko. V létě je tu nádherně a turisté si zde přijdou na své. Mohou si zajít na rušnou nákupní ulici the Mall, do divadla Gaiety Theatre nebo do kostela Christ Church (druhý nejstarší kostel v severní Indii).

Související články

Komentáře

Přidat komentář