ARGENTINSKÉ AEROLINKY: 8,3 MILIONU PASAŽÉRŮ

Wayne M. Gore - Dec 17, 2012
0

Argentinská národní letecká společnost letos přepravila o milion pasažérů více než v roce 2011. Na výsledku má svůj podíl rekordní prodej v říjnu, dosáhl 33% zlepšení.

Pro rok 2013 se počítá s ještě větším růstem. Prognózy předpovídají, že společnosti Aerolineas Argentinas (AR) a Austral přepraví na domácích i mezinárodních letech celkem 8,3 milionu pasažérů.

Mariano Recalde, který stojí v čele společnosti, k tomu dodal, že "v pozadí stojí zájem o probuzení ekonomiky. Vláda doufá, že lepší provázanost Argentiny a jiných zemí i argentinských provincií pomůže udržet dobře placená místa.”

Největší výzvou je teď pro společnost další navýšení počtu domácích letů a zlepšit jejich návaznost. Bude se proto létat častěji a společnost počítá také s vytvořením "federálních koridorů", které by měly propojit všechny argentinské provincie tak, aby se nemuselo létat přes Buenos Aires.

Společnost také nedávno zavedla věrnostní program, AR Plus, který stálým zákazníkům přináší kredity a výhody. Vedle programu Quantas je to jediný program na světě, který umožňuje sbírání bodů na všech letech zakoupených kreditní kartou některé ze sedmi vybraných bank.

V roce 2013 nebude AR zavádět nové linky, ale počítá s novými zastávkami na již zavedených letech a v ověřených destinacích. Například od prosince se do Miami dostanete s AR dvakrát denně.

Podnikový plán společnosti na roky 2010-2014 navíc zahrnuje ambiciózní obnovu leteckého parku, který se skládá z 57 letadel, včetně 11 Airbusů 340, 26 Boeingů 737-700/800 a 20 Embraerů 190.

Související články

Komentáře

Přidat komentář