ARGENTINA VYŠLA VSTŘÍC GAYŮM

Kevin Eagan - Aug 16, 2010
0

15. července 2010 Argentina schválila návrh zákona o manželství mezi partnery stejného pohlaví. Stala se tak první latinskoamerickou zemí, která tak učinila. Není žádným překvapením, že už tak oblíbený cíl dovolených, na sebe díky zákonu upoutá mnohem více mezinárodní pozornosti.

 

Po vzrušené debatě, která rozdělila zemi, argentinská prezidentka, Cristina Fernández de Kirchner 15. července konečně podepsala návrh zákona, který legalizuje manželství mezi partnery stejného pohlaví. Mnozí vášnivě bojovali proti a zatímco hlavní město Buenos Aires zákon uvítalo, početné venkovské oblasti, které jsou hluboce věřící, se s novým zákonem nemohou smířit. Odborníci na cestovní ruch ale souhlasí, že jde o nejlepší novinu, a proto se Argentina připravuje na velký nárůst turistů v roce 2010.

Průzkum, který proběhl v roce 2008, ukázal, že 17,8% přijíždějících turistů byly ve skutečnosti lesbičky, gayové, bisexuálové a transexuálové (LGBT). Skutečnost, že argentinská vláda zaujala stanovisko a otevřeně podpořila manželství mezi partnery stejného pohlaví nevyhnutelně v blízké budoucnosti způsobí masivní nárůst LGBT turistů. Na toto téma se hovořilo i na nedávné GNetwork360 konferenci cestovního ruchu a marketingu a Enrique Meyer, ministr pro cestovní ruch, se vyjádřil, že "Argentina vždycky vystupovala z řady… Zájem turistů je už teď na vzestupu a když přijde na práva obyvatel a jak se k nim chovat je naše země otevřenější než jakékoliv jiné země".

Z hlediska cestovního ruchu jsou LGBT turisté významnou skupinou; zvláště američtí občané jsou proslulí svou zálibou v cestování. Skoro 84% LGBT cestujících ze Spojených států vlastní platný cestovní pas v porovnání s pouze 32% heterosexuálů. Jejich finanční potenciál je obrovský a Argentina z něho bude bez pochyby těžit. Již teď se země řadí mezi jednu z nejoblíbenějších destinací v Latinské Americe a nově schválený zákon nyní značně zvýší její hodnotu v očích potenciálních turistů.

Související články

Komentáře

Přidat komentář