ARMÉNIE: SEN PŘÍZNIVCŮ ADRENALINOVÝCH SPORTŮ

Kevin Eagan - Apr 11, 2011
0

V poslední době přitahuje Kavkaz čím dál více návštěvníků. Arménie patří mezi nejvyhledávanější destinace v regionu. Díky velkému kulturnímu a přírodnímu bohatství se dá očekávat, že turistů ještě přibude.

Může to znít jako klišé, ale Arménie je opravdu samé překvapení. Království Arménie se stalo ve 4. století první zemí, která přijala křesťanství. Nachází se zde i mýtická hora Ararat, kde podle Bible zakotvila Noemova archa. Nesmírné kulturní bohatství i horské pásmo Kavkaz jsou předními lákadly země.

Díky rozmanitému terénu je Arménie ideální pro milovníky volné přírody. Podle www.caucasusexlorer.com je zde hned několik cestovních kanceláří s vynikající znalostí místního trhu a zájezdy 'šitými na míru'. Arménie nabízí i výlety za kulturou. Turisté mohou vedle několika památek UNESCO prozkoumat také nádhernou horskou oblast Svaneti a tajemství jeskyní v Lastiveru. Ředitel AdvenTour Explorer s.r.o. Arthur Mrktchyan potvrdil, že pěší a horská turistika patří mezi nejoblíbenější. Příznivci adrenalinových sportů ale dávají přednost cyklistice ve skalnatých kopcích jižní Arménie.

Arménie nabízí také zájezdy ke katedrále v Ečmiadzinu a zoroastrickému Chrámu ohně, dvěma památkám nedaleko hlavního města Jerevanu. Je to nejnavštěvovanější poutní místo v zemi a jeho duchovní význam sahá za hranice křesťanství. Chrám v Garni byl postaven v 1. stol. n. l. a na rozdíl od většiny jiných pohanských památek přežil bez újmy až do 17. století, kdy ho zasáhlo zemětřesení. Pozůstatky chrámu zachránila až rekonstrukce v roce 1965. Také Kostel Panny Marie a klášter Geghard jsou mezi turisty oblíbené. Ararat nepatří mezi nejvyšší vrcholky v Arménii, je však vyhledávanou turistickou atrakcí, protože podle Bible zde zakotvila Noemova archa. Arméni jsou také hrdí na místní kuchyni a skvělé víno a rádi se o své kulturní dědictví s návštěvníky podělí.

Související články

Komentáře

Přidat komentář