OBJEVTE KAVKAZ A JEHO LÁKADLA

Bill Alen - Mar 7, 2011
0

Doba politických nepokojů na Kavkazu skončila. Obliba zemí v této oblasti nyní zaslouženě roste díky jejich unikátnímu charakteru, historii a nedotčené kráse regionu.

Kavkaz byl kvůli své poloze mezi Tureckem, Íránem a Ruskem vždy zdrojem vojenských a politických akcí. Řadu let byl spojován s nestabilním prostředím a politickými nepokoji. Během několika posledních let se však situace významně zlepšila. Arménie i Gruzie proto pracují na propagačních kampaních. Účelem je informovat co nejvíce potenciálních turistů o tom, že Kavkaz je bezpečný a navíc toho má hodně co nabídnout.

Hned několik zavedených cestovních kanceláří nabízí dobře organizované zájezdy na Kavkaz plné nezapomenutelných zážitků, které vyzdvihují ty nejzajímavější aspekty místního koloritu. Celá řada lokalit v horském pásmu Velký Kavkaz je na seznamu UNESCO. Příznivci historie mohou prozkoumat petroglyfy staré 12,000 let v ázerbájdžánském Gobustanu nebo obdivovat kouzla dávných království Arménie a Gruzie. Podle řecké mytologie jsou kavkazské hory pilíře světa.

Zájezdy do Arménie a Gruzie umožňují návštěvníkům zakusit dobrodružství, které nabízí panenská příroda a užít si scenérie s nádhernými horskými vrcholy a hlubokými lesy, vodopády a skrytými jeskyněmi a jezery. Každý si přijde na své, milovníci pěší i horské turistiky, jízdy na koni i příznivci náročnější cykloturistiky. Podle serveru Caucasusexplorer.com jsou zájezdy navrženy velmi pečlivě. Návštěvníci mají zaručeno pohodlné ubytování i anglicky mluvící průvodce. Ředitel cestovní kanceláře AdvenTour Explorer s.r.o. Arthur Mkrtchyan prozradil, že výlety jsou navíc rozděleny podle obtížnosti a jsou v nich zahrnuty ta nejzajímavější místa, která podtrhují ráz regionu.

Nabídka zájezdů na Kavkaz oslovuje stále více turistů, kteří chtějí objevovat kouzlo a historii této kolébky civilizace. Oblast Kavkazu se do centra pozornosti dostává právem, a to díky množství turisticky atraktivních míst.

Související články

Komentáře

Přidat komentář