AUSTRALSKÉ DOMÁCÍ TURISTICE SE DAŘÍ

Tomas Haupt - Oct 15, 2012
0

Zpráva společnosti Invest in Australia ukázala, že domácí turistika v zemi sílí. Podle statistiky vycestuje alespoň na dva dny 75,1 milionu lidí, což je oproti červnu 2012 6% nárůst.

Podle ministra cestovního ruchu, Martina Fergusona, se počet výletů, kdy lidé alespoň jednu noc stráví mimo domov, zvedl v každém státě a teritoriu. Teritorium hlavního města Autrálie, Severní teritorium, Tasmánie, Západní Austrálie a Queensland přitom zaznamenaly více než 9% nárůst veškerých takovýchto pobytů domácích turistů.

Ferguson také uvedl, že čísla potvrzují zotavení domácí turistiky. Tento trend začal být patrný už v polovině roku 2011, kdy začalo těchto cest pozvolna přibývat. Australané začali více navštěvovat své příbuzné a přátele, ale také jich víc jezdí za obchodem.

Domácí turistika je v Austrálii páteří celého turistického průmyslu. Více než 75 % z 35 miliard HDP pochází právě z této části odvětví.

Zpráva také ukazuje, na vyšší poptávce po noclehu v kempech a karavanech, které se dají využít zdarma. Oproti minulému roku jich využilo o 16 % lidí více.

Australský ministr cestovního ruchu se nechal slyšet, že je vždy příjemné slyšet o růstu cestovního ruchu, protože je to páteř celé ekonomiky. Ze statistiky dále vyplývá, že většina domácích turistů použila k dopravě do své destinace osobní automobily. Oproti loňsku jim dalo přednost o 8 % turistů více. Ministr cestovního ruchu dále uvedl, že čísla jsou velmi pozitivní a ukazují velký význam domácího cestovního ruchu pro celý australský turistický průsmyl.

Související články

Komentáře

Přidat komentář