NOVÉ REKREAČNÍ STŘEDISKO NA MALEDIVÁCH BUDE BLOND

William Law - Oct 18, 2010
0

Giedre Pukieneová, jednatelka litevské společnosti Olialia, představila smělý plán na vybudování nevšedního rekreačního letoviska na Maledivách. Jestli se její plán uskuteční, bude muset každý uchazeč o místo v letovisku splnit jednu hlavní podmínku: být blondýna.

 

Olialia je litevská společnost, která nabízí široké spektrum služeb od prodeje potravinářských výrobků, přes organizování večírků, až po půjčování limuzín. Jednatelka společnosti, Giedre Pukieneová, nedávno představila plán otevřít nové rekreační letovisko na Maledivách, které turistům nabídne luxusní hotely a zábavná a lázeňská střediska. Potud se její nápad nezdá ničím výjimečný, ale Pukieneová plánuje v letovisku zaměstnat pouze blondýny, a to od letušek na přímých linkách až po zaměstnance hotelu a číšnice. Jinými slovy se má tento ráj stát ostrovem blondýn.

Okamžitě po představení své vize veřejnosti čelila Pukieneová ostré kritice, protože někteří lidé vidí její plán jako odstrašující příklad diskriminace. V médiích Pukieneová ale zdůraznila, že se ve skutečnosti snaží bojovat proti stereotypům a doufá, že se jí podaří dokázat, že i blondýny jsou inteligentní a sofistikované. „Naše děvčata jsou velmi inteligentní a některé jsou i vysokoškolačky,“ vysvětlovala Pukieneová, „Všechny to chtějí v životě někam dotáhnout. Mají spousty nápadů, jak se v uplatnit v podnikání.“

Půjde-li všechno podle plánu, letovisko otevře v roce 2015 a nebude sloužit pouze jako místo, kde se dá strávit dovolená. Jedním z unikátních marketingových nápadů je také poradenské centrum, kde se hosté dozví, jak vylepšit svůj vzhled i šatník. Zatímco se Gierde Pukieneová snaží svoji vizi obhájit, místní obyvatelé jsou jejími plány šokováni. Stačí ale jedno nařízení místních úřadů a veškeré spory budou rázem u konce.

Související články

Komentáře

Přidat komentář