MALEDIVY PŘIŠLY KVŮLI POLITICKÝM NEPOKOJŮM O MILIONY

Cecilia Garland - Feb 27, 2012
0

Nedávný politický převrat způsobil na Maledivách nepokoje a turisté se začínají ostrovům vyhýbat.

Turisté, kteří přijedou na Maledivy, jen zřídka přijdou do kontaktu s místními a zdejším každodenním životem. Většina návštěvníků snadno zapomene, že velká část obyvatel jsou muslimové, a s lidmi jiného vyznání se tu člověk snad ani nepotká.

Když přijedete na Maledivy, z letiště vás do hotelu dopraví většinou hydroplán. Pak už vás čekají jen nádherné azurové pláže a relaxace. Politické nepokoje ale v současnosti možnost této idylické dovolené ohrožují.

Z úst zdejších politiků jsou slyšet antisemitské poznámky, prezident Mohammad Našíd svržený vojenským pučem se zase snaží protestovat a to vše vedlo k tomu, že 500 turistů zrušilo své rezervace ve více než stovce maledivských středisek. Odliv turistů a ztráta dobré pověsti můžou během následujících 6 měsíců přijít Maledivy až na 100 milionů dolarů.

Hlavním problémem jsou teď média, která zobrazují Maledivy jako přísně islamistickou zemi, což potenciální návštěvníky odrazuje.

V současnosti představuje turismus asi třetinu celkové produkce Malediv, takže je třeba situaci okamžitě řešit. Turistika této zemi úžasně pomohla: v roce 1972 byly Maledivy významné jen kvůli rybářství, zdejší přírodní bohatství ale přispělo k proměně ostrovů v nejbohatší zemi Jižní Asie.

Maledivy teď mohou jen doufat, že se současné problémy rychle vyřeší a neohrozí bohatství země.

Související články

Komentáře

Přidat komentář