BRITOVÉ SI OBLÍBILI VIETNAM

Kevin Eagan - Sep 24, 2012
0

Podle nejnovější zprávy britského Poštovního úřadu jezdí britští turisté čím dál častěji na dovolenou do Vietnamu.

Podle zprávy britského Poštovního úřadu o nejrychleji rostoucích kurzech v létě 2012 byla nejrychleji stoupal vietnamský dong. Za minulý rok si polepšil celkem o 68 %.

Neuvěřitelná rychlost, s jakou dong posiluje, ukazuje, že Britové opouštějí tradiční destinace ve prospěch cenově přístupných variant na jihovýchodě Asie.

Andrew Brown, představený oddělení, které se zabývá penězi v cestovním ruchu, poukázal na to, že britští turisté při plánování dovolených čím dál více slyší na výhodné kurzy a slevy.

Přestože Vietnam leží dál, než většina pro Brity tradičně oblíbených destinací, díky nízkým životním nákladům v jižní Asii jeho obliba mezi příznivci cenově výhodných dovolených roste.

Díky nedávnému zavedení přímých letů mezi Spojeným královstvím a Vietnamem je pro britské turisty navíc tato destinace o mnoho dostupnější. Nová linka vietnamských aerolinek z konce roku 2011 zkrátila cestu z Gatwicku do Hanoje o několik hodin a odstranila nutnost přestupvat v Pekingu nebo Bangkoku.

Nově nabytý potenciál mají Vietnamu pomoci využít nová střediska. V červnu 2012 slavnostně otevřel hotel Sun Peninsula a Anantara Mui Ne začal přijímat hosty už v dubnu. Také mezinárodní řetězce plánují ve Vietnamu velké množství projektů. Hotel Hiltion Danang má otevřít za dva roky a Quy Nhon zase v roce 2015.

Oproti roku 2011 posílily v létě 2012 také jiné měny, jako maďarský forint (o 59 %) nebo brazilský real (o 66 %). Tento trend naznačuje rostoucí zájem Britů o netradiční destinace.

Související články

Komentáře

Přidat komentář