VIETNAM POTŘEBUJE ZLEPŠIT ORGANIZACI CESTOVNÍHO RUCHU

Joe McClain - Mar 12, 2012
0

Cestovní ruch ve Vietnamu se v posledních letech hodně pozvedl. Země je pro turisty lákadlem, ale služby mají ještě hodně prostoru pro zlepšení.

Vietnam je mezi turisty stále oblíbený a návštěvníci se sem sjíždějí ze širokého okolí. Země má bohatou historii plnou zvratů, takže je pro milovníky dějin velkým lákadlem.

Hanoj a Ho Či Minovo Město mají co nabídnout návštěvníkům každého věku. Zvlášť jestli se zajímáte o mořský svět, budete tu mít pořád co objevovat. Pravdou ale je, že zdejší služby ještě nejsou na uspokojivé úrovni a odborníci se shodují, že Vietnam má hodně co zlepšovat.

Ozývají se i hlasy, které varují před tím, že Vietnam rozvíjí svůj cestovní ruch nebezpečně rychle bez ohledu na životní prostředí. Ekologické myšlení se ve Vietnamu ještě neprosadilo a na prvním místě stojí honba za ziskem, která vytlačuje šetrnější přístup k výstavbě turistické infrastruktury.

Problém je však složitější. Vietnam je stále oblíbenější mezi turisty z Kambodži, ale zdejší průvodci bohužel neovládají tamní jazyk. Takový přístup je velice nepraktický a je třeba ho změnit.

Představitelé cestovního ruchu mluví ještě o jednom negativním fenoménu ve vývoji turismu, a to je předražování. Návštěva mnoha kulturních a historických památek, ale i malých a středních podniků se turistům značně prodraží.

Dobrou zprávou je, že se vláda chystá schválit zákon, podle kterého by se návštěvníkům na zpáteční cestě měla na mezinárodních letištích vracet daň z přidané hodnoty, kterou zaplatili na vietnamských výrobcích.

Související články

Komentáře

Přidat komentář