CESTOVÁNÍ V ROCE 2021: KLÍČOVÉ TRENDY

Andrea Hausold - Nov 30, 2020
0

Jaké bude cestování v roce 2021? Bezpochyby se z toho stala jedna z velkých otázek v oblasti cestovního ruchu. Jak lze oslovit hosty v této nové éře cestování? Co budou hledat v ubytovacích zařízeních?

Pandemie drasticky změnila náš způsob života a zvyky, včetně našich možností, co se týče cestování. I tak není pochyb o tom, že lidé nadále sní o objevování nových destinací a zážitků. V posledních několika měsících začaly vznikat prognózy a trendy pro cestování v roce 2021. Některé z těchto trendů jsme mohli zpozorovat již v roce 2020 v souvislosti s pandemií Covid-19.

V obecné rovině lidé cestovat nepřestanou, a přestože tak budou činit pouze podle zavedených zdravotních opatření apod., jejich hlad po hledání nových destinací neskončí, dokonce i ve vztahu k místům v blízkosti domova.

Dovolená ve vlastní zemi

Během lockdownu a následných regionálních karantén se mnozí rozhodli pohledět na světlou stránku věci a zjistili, že jejich vlastní město nebo obec by mohla být také možností, jak si užít prázdniny. Někdy se snažíme zkoumat vnějšek, aniž bychom znali vnitřek, jako parky, přírodní rezervace a místní zážitky, na které jsme nikdy neměli čas.

Pracovní cesty

Práce na dálku nemusí nutně znamenat, že si s notebook položíte na pracovní stolek nebo kuchyňský stůl. Práce na dálku ve skutečnosti mnoha lidem umožnila vykonávat práci ze svých druhých domovů nebo nájemních bytů a zároveň si užít krajinu, moře nebo hory.

Koncept digitálního nomáda, který se zdál možným jen pro pár privilegovaných, je tedy stále více přístupnější. Vzhledem k tomu, že práce na dálku se osvědčila pro společnosti i pracovníky, tento způsob cestování bude populární i v roce 2021.

Záleží na tom, s kým cestujete

Rok 2021 už nebude o tom, kam jdete, ale s kým. V nové éře po pandemii bude kladen větší důraz na lidi, kteří vás doprovázejí než na destinaci, i když to bude muset znamenat odložení honu na lajky na sociálních sítích.

V příštím roce uvidíme mnohem více skupinových výletů pro dospělé nebo s vybranými členy rodiny. Oblíbené bude také vícegenerační rodinné cestování a lidé si vynahradí ztracený čas. V roce 2020 jsme se dozvěděli, že nejde o tom, kam jdete, ale o to, s kým si to užíváte.

Prodloužené pobyty: začínají odložené výlety

Poté, co byla vyhlášena zdravotní pohotovost, bylo mnoho plánů odloženo na rok 2021, například svatby a rozlučky se svobodou. Zdá se, že nejen že se tyto plány vrátí zpět na stůl, ale lidé také využijí příležitosti, jak se ponořit do zážitku, a to buď prodloužením doby trvání cesty, nebo uspořádáním dalších aktivit v destinaci.

Méně plánování, více spontánnosti

Ačkoli v posledních letech byli cestovatelé rozděleni mezi ty, kteří plánovali své dovolené měsíce předem, a ty, kteří se nechali unést okamžikem, od konce lockdownu došlo k obrovskému nárůstu uživatelů, kteří se rozhodli pro druhou možnost. Tento trend podporovaný nejistotou bude i nadále pokračovat v rámci cestovního ruchu v roce 2021.

Zelený cestovní ruch a izolovaná místa

Není nic lepší v rámci dodržování sociálního distancování než se ztratit v přírodě, vyhnout se davům a nemuset si dělat starosti s pravidlem vzdálenosti dvou metrů. Izolované místo však nemusí znamenat cestování příliš daleko.

Ve skutečnosti jsou přírodní oblasti v mnoha zemích nekonečné a stále více a více nabídek zahrnuje tento druh zážitku: od vychutnávaní bohaté kuchyně destinace nebo její vinařské tradice až po udržitelné a wellness plány pro vyladění těla a mysli.

Pomalé cestování: kvalita and kvantitou

Rok 2020 znamená pro svět pomalejší přístup k životu. Mnoho cestovatelů zjistilo, že není třeba spěchat. Tento trend v roce 2021 způsobí, že cestující stráví více času objevováním destinací a navštěvováním méně míst na stejné cestě, ale užijí si více zážitků, kultur a tradic, díky nimž je cesta jedinečná.

Související články

Komentáře

Přidat komentář