TOP 5 TRENDŮ CESTOVNÍHO RUCHU V ROCE 2021

Pat Hyland - Jan 11, 2021
0

Cestovní ruch bude v roce 2021 zcela jistě odlišný. Během čekání na konec pandemie a větší oživení cestování se společnost Amadeus pokusila identifikovat několik trendů cestovního ruchu, které je třeba pečlivě v roce 2021 sledovat.
Odborníci byli inspirováni nepopíratelnou a silnou lidskou touhou cestovat a přesvědčením, že v roce 2021 zůstane tato touha nedotčená – možná bude dokonce posílena – a bude působit jako hybná síla, která bude tlačit na cestovní ruch a místní, regionální a národní vlády, aby rychle inovovaly a učinily cestování bezpečnějším, pohodlnějším a příjemnějším.

Toursim Review Vám představuje 5 turistických trendů, které je třeba letos obzvláště pečlivě sledovat.

Delší výlety

Určitě není překvapením, že tento trend se vyvinul od začátku pandemie. Turisté budou preferovat delší pobyty, a to především proto, že není v současnosti možnost cestovat příliš často z důvodu četných restrikcí v takřka všech destinacích.

Průzkumy Amadeus odhalily, že 55 % uvedlo, že budou cestovat po dobu 14 dní nebo déle, a 60 % očekává, že uskuteční jen několik cest ročně. To naznačuje, že pokud lidé budou cestovat, budou si svůj výlet chtít užít se vším všudy. Profesionálové v sektoru by tak měli zákazníkům nabídnout různorodější, delší a autentičtější produkty.

Práce na druhé straně světa

Práce na dálku, která je od začátku pandemie implementována v bezprecedentní míře v mnoha společnostech, rovněž vybízí mnoho cestujících, aby zvážili možnost pracovat na druhé straně světa. Jde o skvělý způsob, jak navštívit destinaci bez toho, aniž byste si museli brát volno.

Pokud potřebujete pouze Wi-Fi připojení a dostatek času na práci, můžete pracovat odkudkoli. K uspokojení rostoucí poptávky již destinace jako Barbados, Bermudy, Anguilla, Gruzie, Dubaj a Estonsko nabízejí víza přizpůsobena tomuto novému typu cestujících.

Loajalita turistických společností

Do budoucna bude potřeba uklidnit cestující a obnovit jejich důvěru v cestování. Z tohoto důvodu budou muset společnosti v cestovním ruchu prokázal svou loajalitu posílením svých zdravotních, hygienických a bezpečnostních systémů. V tomto kontextu průzkum zjistil, že 40 % turistů by upřednostňovalo letecké společnosti, letiště a hotely, které zavedly přísnější normy ochrany zdraví a bezpečnosti.

Bezkontaktní budoucnost

Jedním z trendů cestovního ruchu v novém normálu bude skutečnost, že bezpečnosti zákazníka bude dosaženo taky pomocí technologií, která zákazníkovi umožní omezit rizika. Nedávný průzkum sčítání lidu ukázal, že více než čtyři z pěti cestujících věří, že technologie zvýší jejich důvěru v cestování v následujících 12 měsících.

Mezi nejočekávanější technologie patří bezkontaktní platby (např. Apple Pay, Goople Pay, PayPal, Venmo), ale také mobilní aplikace, které budou průběžně poskytovat upozornění a aktuality, například v případě lokalizovaných epidemií nebo změn vládních regulací.

Důležitost cestovních kanceláří

Zatímco rok 2020 byl pro cestovní kanceláře komplikovaný, pandemie jen zdůraznila jejich zásadní roli. Profesionálové v oblasti cestovní ruchu by v příštím roce mohli získat velké množství nových zákazníků, a to poskytováním rad, nabídek, spolehlivých informací o regulacích v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví, a především přizpůsobené pomoci v případě přerušení, zrušení nebo odložení cesty.

Související články

Komentáře

Přidat komentář