CESTOVNÍ CHOVÁNÍ NĚMCŮ DOZNÁ V ROCE 2021 ZÁSADNÍCH ZMĚN

Theodore Slate - Nov 16, 2020
0

Pandemie Covid-19 má nebývalý dopad na německý cestovní ruch. Kvůli různým omezením a varováním doznalo cestovní chování Němců za posledních pár měsíců četných změn.

Turisté se rozhodovali pro destinace v rámci své vlastní země. Černý les, Baltské moře a Severní moře byly obzvláště populární. Jaké jsou však vyhlídky na rok 2021? Dojde ke změnám v cestovním ruchu s ohledem na pravděpodobnost širší dostupnosti vakcíny?

Žádná Itálie ani Chorvatsko

Hometogo, vyhledávač ubytovacích zařízení, analyzoval 16 milionů vyhledávání, aby zjistil, kam se Němci v roce 2021 chystají na dovolenou. A jaký byl výsledek? Obecně platí, že mnozí chtějí zůstat doma.

44,4 % vyhledávání z období od 1. Ledna do 27. Října 2020 však bylo určeno pro turistické destinace v Německu. Nejoblíbenějšími destinacemi jsou opět Baltské moře, Severní moře a Sylt. Ve stejném období loňského roku bylo Německo rovněž v čele, avšak s 27,55 %. V roce 2021 se tento podíl zvýšil o 61,15 %.

Zahraniční destinace však v příštím roce ztratí. Chorvatsko je na druhém místě s pouhými 11,05 % vyhledávání. To představuje výrazný pokles ve srovnání s loňskými 14,69 %. Itálie se umístila na třetím místě se 7,79 % ve srovnání s 11,5 % v předchozím roce.

Změněné cestovní manýry Němců

Jak ukazuje průzkum, touha Němců cestovat ještě nebyla narušena. 70 % dotázaných chce cestovat během příštích 12 měsíců. 61 % by si také s větší pravděpodobností rezervovalo dům, zatímco 31 % by upřednostňovalo hotel.

Dále průzkum ukázal, že 3 % dotázaných plánuje přenocování v kempu, což je poněkud překvapivé vzhledem k rostoucí popularitě kempů. 71 % však plánuje příští rok cestovat autem.

Co se týče typu destinace, většina Němců bude cestovat k plážím v příštím roce (63 %). Národní parky a přírodní destinace jsou těsně za nimi (60 %). Městské výlety budou rovněž populární, s podílem 52 % dotázaných.

Související články

Komentáře

Přidat komentář