CHORVATSKO SPOLÉHÁ NA TURISTY Z NĚMECKA A RAKOUSKA

Richard Moor - Aug 1, 2011
0

Chorvatsko se vzpamatovává z krize hlavně díky turismu. Větší počet návštěvníků z Rakouska a Německa pomáhá Chorvatsku předběhnout sousedy z bývalé Jugoslávie.

Co se týče cestovního ruchu se Chorvatsko spoléhá hlavně na dlouhé pobřeží a množství ostrovů, které zemi náleží. Pláže a historická města jako je Dubrovník dělají ze země oblíbený cíl turistů z východní Evropy ale i ze Západu.

Za prvních 6 měsíců letošního roku vzrostl cestovní ruch v Chorvatsku asi o 11 %. Nárůstu pomohl hlavně příliv návštěvníků ze Slovinska, Německa a Rakouska. Od ledna do června letošního roku překročilo chorvatskou hranici o 3,2 milionů turistů více než v loňském roce.

Díky tomuto zlepšení na chorvatské půdě také přenocovalo o 13,7 miliónů návštěvníků více - oproti roku 2010 je to nárůst o 13 %. Další povzbudivou zprávou je fakt, že turisté ze Slovinska, Německa a Rakouska utrácejí více než turisté, kteří navštěvovali Chorvatsko bezprostředně po rozpadu Jugoslávie.

Úspěch je zčásti daný také tím, že Chorvatsko se zbavuje své nedávné minulosti lépe než ostatní státy bývalé Jugoslávie. Boj proti korupci se tu bere velmi vážně. Země se tak pomalu začíná zapisovat do povědomí jako ráj pod jadranským sluncem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Související články

Komentáře

Přidat komentář