CHORVATSKO SPOLUPRACUJE S UNWTO

Tourism Review News Desk - Mar 7, 2011
0

Chorvatsko doufá, že upevní svou pozici lídra v oblasti turismu v jihovýchodní Evropě. Kvůli udržitelnosti cestovního ruchu spojilo své síly se Světovou organizací cestovního ruchu (UNWTO).

 

Chorvatsko je ideální místo na dovolenou, jelikož může turistům nabídnout vše potřebné. Pro mnoho rekreantů z Evropy země poskytuje nejbližší dostatečně teplé moře a navíc je zdejší pobřeží vzhledem k velikosti země překvapivě dlouhé. Ceny zde také nejsou příliš vysoké a v porovnání s ostatními balkánskými státy má Chorvatsko nádech romantiky a pověst netradiční destinace na dovolenou. Úřady zabývající se cestovním ruchem to tu ale nemají úplně jednoduché. Rok 2009 byl kvůli světové finanční krizi hodně špatný a situaci zhoršila ještě jugoslávská občanská válka, která je s touto krajinou nedílně spjata.

Snad proto se Chorvatsko spojilo se Světovou organizací cestovního ruchu (UNWTO), aby vyřešilo otázky spojené s udržitelností, konkurenceschopností, systémem řízení a propagací. Obě strany podepsaly dohodu, ve které se zavazují nadále usilovat o rozvoj udržitelnosti cestovního ruchu v Chorvatsku a o růst ekonomiky země z příjmů z turistiky. Dohoda klade zvláštní důraz na vytvoření dostatku pracovních míst pro Chorvaty a na další rozvoj trhu práce prostřednictvím turismu.

V září 2012 se bude v Chorvatsku konat první mezinárodní konference, která se bude zabývat cestovním ruchem a médii. Zároveň poslouží jako generální zkouška pro podobné konference a události do budoucna. Bude se konat v hlavním městě Chorvatska, Záhřebu, a důležitým tématem bude udržitelnost role médií v chorvatském cestovním ruchu a posílení pověsti Chorvatska jako přední jihoevropské destinace na dovolenou.

Související články

Komentáře

Přidat komentář