ČÍŇANÉ CESTUJÍ, ALE NEDALEKO OD DOMOVA

Laura Loss - Sep 13, 2021
0

Po těžké letní turistické sezóně způsobené rozšířením Delta varianty Covid-19 po celé zemi se čínský domácí cestovní ruch opět oživuje pro nadcházející Svátek středu podzimu.

Podle údajů čínské cestovní agentury Trip.com čínský cestovní ruch po problémech v posledních několika měsících opět roste, přičemž mezi koncem srpna a začátkem září se na webových stránkách agentury zvýšil počet rezervací na cesty mezi provinciemi o 365 %.

Číňané cestují, ale ne daleko

Agentura LY.com konstatuje, že během festivalu bude cestovat 800 milionů čínských turistů, což je vskutku významné číslo, ale analytici zaznamenali další velmi zajímavý trend.

Je třeba poznamenat, že podle odborníků se turisté budou soustředit hlavně na trávení nadcházejícího svátku v blízkosti svého domova, protože jsou stále velmi opatrní vzhledem k nejisté situaci související se šířením nemoci Covid-19.

Společnosti, které se v rámci země zaměřují na dálkovou turistiku, v současné době zaznamenávají velké problémy, protože poptávka po jejich službách klesla. Lidé v současné době raději cestují do destinací, které jsou v blízkosti čínských metropolí.

Peking nejvyhledávanější destinace

Pokud jde o žebříček oblíbenosti měst, Peking je podle Trip.com na prvním místě seznamu. Po hlavním městě následují Šanghaj, Kanton a Čang-čou. Zajímavostí je, že Wu-chan, epicentrum pandemie Covid-19, je desátou nejoblíbenější destinací.

Pokud jde o konkrétní destinace, mezi nejvyhledávanější místa patří vodní město Gubei v Pekingu, Disney Resort v Šanghaji, oblast Yuntai Mountain nebo mořský park Shanghai Haichang.

Související články

Komentáře

Přidat komentář