TOP 10 DESTINACÍ V USA PRO MILOVNÍKY PŘÍRODY

Alec Hills - Jul 26, 2021
0

Národní parky, jezera, pobřežní destinace a slavné Las Vegas jsou často na mezi vyhlídnutými destinacemi milovníků přírody při jejich cestách po Spojených státech.

Tourism Review vybralo deset destinací v USA pro ty, kteří dávají přednost přírodním krásám před jinými turistickými atrakcemi.

Tento Itinerář zahrnuje národní parky, jezerní oblasti, pobřežní atrakce a nevadskou poušť. Tyto destinace lze prozkoumat během několika dní nebo jako součást plánů pro ty, kteří si chtějí prodloužit prázdniny spojením práce a volného času.

10. Národní park Badlands

Národní park Badlands v Jižní Dakotě je známý svými útesy, prériemi a starobylým fosilním terénem na více než 100 000 hektarech. Kromě vrcholů a skal různých barev má Badlands také spoustu divoké zvěře, jako jsou bizoni, divoké ovce, prérijní psi a antilopy.

Chcete-li trochu poznat téměř 100 000 hektarů parku, doporučujeme vyrazit na procházku, a to buďto na kole nebo autem. Pro skupiny existují stezky s několika obtížnostmi, laboratoř pro přípravu zkamenělin, a dokonce i každoroční astronomický festival.

Doporučujeme dva celé dny na prozkoumání parku. Je ale možné navštívit národní park Badlands za kratší dobu. Nejsnadnější přístup je přistát na letišti Rapid City a jet asi hodinu do parku. Zároveň je možné využít letiště Sioux Falls a Pierre.

9. Oregonské pobřeží

Další americkou destinací na seznamu je oregonské pobřeží. Se svými vesnicemi, plážemi, lesy a horami vyhoví destinace všem, ať už dobrodružným cestovatelům, či milovníkům přírody. Region se rozkládá na 584 kilometrech podél Tichého oceánu s nádhernou scenérií a dobrodružnou přírodou.

Chcete-li prozkoumat pobřeží Oregonu, je nejlepší možností jet po silnici 101 a dělat strategické zastávky. Některé možnosti jsou město Seaside, tzv. klenot pobřeží Oregonu“. Dále Cannon Beach, jedna z nejznámějších ve státě, kde se nachází Haystack Rock, který leží 70 metrů nad vodou.

Pro prozkoumání oregonského pobřeží doporučujeme vyhradit 5 až 7 dní. Navrhujeme přistát na letišti v Portlandu, pronajmout si auto a jet podél pobřeží po dálnici 101.

8. Lake Powell

Lake Powell je umělá nádrž na řece Colorado, která se nachází na hranici mezi státy Utah a Arizona nedaleko města Page. Břehy jezera se skládají z bílých písečných pláží, modré vody a načervenalých pískovcových skal a jsou každoročně navštěvovány 2 miliony lidí.

Lake Powell je vynikající destinací pro kanoistiku, jízdu na kajaku a rybaření, stejně jako je skvělým místem pro noční pozorování hvězd. Region má další zajímavá místo, jako je Antelope Canyon, jeden z nejfotografovanějších kaňonů v zemi, a Horseshoe Bend, známé místo, kde se ohýbá řeka Colorado.

Tři dny na to by měly stačit na to, abyste si užili nejen Lake Powell, ale i všechny ostatní atrakce v této oblasti. Na místo se lze dostat z letišť Page nebo Flagstaff Pulliam.

7. Národní park Zion

Národní park Zion ve státě Utah je jednou z nejnavštěvovanějších destinací v USA. Ročně ji navštíví zhruba 4,5 milionu návštěvníků. Tento park je domovem Angels Landing, skalního útvaru se strmou a úzkou stezkou, jednou z nejnáročnějších v zemi. Jednou z nejoblíbenějších atrakcí parku je The Narrows, nejužší část Zion Canyonu, kde je stezkou samotná řeka Virgin.

Kromě stezek s různou obtížností vám národní park Zion umožňuje také horolezectví, jízdu na koni, cyklistiku, plavbu lodí a pozorování ptáků.

K dobrému prozkoumání parku doporučujeme 4 nebo 5 dní. Poznat oblast je ale možné i za kratší dobu. Chcete-li se tam dostat, nejběžnější možností je zůstat přes noc v Las Vegas nebo Salt Lake City a poté cestovat do parku.

6. Národní park Bryce Canyon

Národní park Bryce Canyon ve státě Utah má celosvětově největší koncentraci tzv. hoodoos, tedy nepravidelně tvarovaných skalních pilířů. Různě barevné skály a obrovské kaňony vytvářejí jedinečnou krajinu tohoto parku, který ročně navštíví 2 miliony návštěvníků.

Některé stezky trvají od 1 do 5 hodin, ale je také možné prozkoumat park autem nebo na koni, zastavit se na prohlídku a fotografovat krajinu. Park každoročně pořádá astronomický festival a geologický festival.

Park je možné navštívit během jediného dne. Pokud však chcete být detailnější, budete potřebovat více času. Většina lidí přistane na letišti v Las Vegas a jede do národního parku Bryce. Další možností je přistát na letišti v Cedar City.

5. Národní park Arches

Další destinací v USA je národní park Arches. Tento park má nejvyšší koncentraci přírodních pískovcových oblouků na světě. Díky podnebí je park skvělým místem k návštěvě bez ohledu na roční období a ročně jej navštíví asi 1,5 milionu návštěvníků.

Jedním z nejlepších způsobů, jak prozkoumat park, je jít pěšky po stezkách, jejichž vzdálenosti lze překonat během několika minut nebo za 4 až 5 hodin. Je možné šplhat a slaňovat v kaňonech, jezdit na kole nebo na koni a pozorovat hvězdy na jedné z nejtemnějších obloh v zemi.

Abyste si klidně užili park a prozkoumali všechny jeho krajiny, budete potřebovat dva dny. Hlavními letišti jsou Grand Junction a Durango-La Plata, odkud se můžete dostat do národního parku dostat.

4. Národní park Grand Teton

Národní park Grand Teton je americká destinace nacházející se ve státě Wyoming. Je to ideální místo pro návštěvníky národního parku Yellowstone, z něhož většina se rovněž nachází ve Wyomingu.

Nejzajímavějším místem jej pohoří Teton s nepravidelnými, zubatými vrcholy, křišťálově čistými jezery a obrovskou biodiverzitou. Pravděpodobně se setkáte se zvířaty, jako jsou losi, orli, kojoti a bizoni.

Jsou zde stovky kilometrů stezek (některé tiché, některé náročnější) s nádhernými výhledy. Kromě pěší turistiky se můžete věnovat také rybaření, kanoistice a horolezectví. Jakmile opustíte park, stojí za to prozkoumat Jackson, půvabnou vesnici s restauracemi, obchůdky a lyžařským střediskem.

Abyste si mohli park užít v klidu, doporučujeme alespoň tři dny. Pokud máte málo času, můžete vidět hlavní část parku a s většími časovými možnostmi můžete podniknout další výlety.

V Jacksonu je letiště, které slouží jako základna pro průzkum parku. Většina turistů však létá na letiště v Salt Lake City nebo Idaho Falls, půjčí si auto a jede do Grand Teton.

3. Las Vegas

Las Vegas, světově proslulá destinace v USA známá především svými kasiny a luxusními hotely, bylo postaveno v poušti ve státě Nevada. Je to jedno z nejnavštěvovanějších měst na světě a má nespočet možností zábavy pro turisty.

Kromě luxusu ve Vegas má stát Nevada nádhernou krajinu, která potěší ty, kteří milují přírodu a venkovní život. Například státní park Valley of Fire s různými skalními útvary, Lake Mead, které je jako stvořené pro vodní sporty, a Red Rock Canyon, národní památková rezervace s úžasnou scenérií.

Chcete-li prozkoumat Las Vegas, doporučujeme minimálně pětidenní pobyt. Ačkoli je možné přistát přímo na letišti v Las Vegas, mnozí dávají přednost létání do Los Angeles a pronajmutí auta, aby se vydali na cestu do Vegas a využili příležitosti zastavit se po cestě.

2. Národní park Crater Lake

Předposlední destinací v USA je národní park Crater Lake ve státě Oregon, který se může pyšnit jezerem s jasně modrou vodou, strmými roklemi a dvěma unikátními ostrovy. Crater Lake, které dává parku jméno, je uvnitř kráteru vyhaslé sopky a je považováno za nejhlubší jezero v USA.

Můžete jet po silnici, která vede kolem jezera, zastavit se na vyhlídkách, udělat si prohlídku a vyfotit vaše okolí. Další možností je výlet lodí, jízda tramvají a stezky lesem.

Chcete-li obdivovat veškerou krásu parku, doporučujeme tři dny. Nejbližšími letišti jsou Medford-Rogue Valley, Eugene a Portland, z nichž se do národního parku Crater Lake dostanete autem.

1. Big Sur a pobřeží Kalifornie

Kalifornské pobřeží je rozsáhlé a může se pyšnit slavnou hlavní silnici 1, která spojuje sever a jih většiny pobřeží státu. Jedním z vrcholů je Big Sur, nejkrásnější úsek dálnice. Jde o téměř 70 km ostrých zatáček, které zdobí rajské pláže a špičaté skály.

Cesta po kalifornském pobřeží je nádherně malebná a umožňuje vám navštívit mnoho měst. Kromě Big Suru zde jsou města San Francisco, Santa Barbara, Santa Monica a San Diego, které musíte navštívit, protože si můžete užít pláže, mola a restaurace na každém rohu.

K prozkoumání pobřeží Kalifornie a jeho kouzel je třeba 10 až 15 dní. Většina turistů přistává na letišti v Los Angeles a pronajme si auto, aby si udělali výlet podél pobřeží, neboť tato světoznámá dálnice je jednou z velkých atrakcí tohoto seznamu.

Související články

Komentáře

Přidat komentář