EKONOMICKÁ SITUACE V KENI SE ZLEPŠUJE

Theodore Slate - Aug 30, 2010
2

Nejrozsáhlejší ekonomika východní Afriky se konečně vzpamatovává ze špatného roku a podniká opatření na podporu cestovního ruchu. Hned po zahradnictví a vývozu čaje je cestovní ruch druhým největším zdrojem příjmů země.

 

Celý svět se postupně snaží vzpamatovat z následků zpomalení ekonomického růstu v roce 2009 a Keňa je příkladem země jejíž rozvoj byl sice zbržděn, ale jejíž ekonomická situace se začíná zlepšovat. Ve skutečnosti to vypadá, že Keňa tento rok vydělá na cestovním ruchu více než v roce 2007, který byl pro zemi zatím nejúspěšnějším rokem. V první polovině roku 2010 zemi navštívilo 483.000 turistů. Jestliže bude tento trend pokračovat, Keňa rekord z roku 2007 určitě překoná. Loňské povolební násilnosti situaci sice zhoršily, ale nedávné politické události naznačují, že násilí a nepokoje loňského roku by nyní mohly být minulostí.

Keňa je známá svými plážemi a safari parky. Jestliže se představitelům země podaří svět přesvědčit o tom, že je v zemi bezpečno, je skoro jisté, že do Keni bude jezdit mnohem více turistů. To je názor pana Ndegwa, ředitele keňské centrály pro cestovní ruch, který podporuje prezentaci Keni jako bezpečné země a poukazuje přitom na nedávné referendum a rok 2010, který dosud proběhl bez jakéhokoliv násilí, jako na důkazy pokroku.

Nejde o projekt, který lze dlouho odkládat, jelikož Keňa čelí v oblasti safari parků silné konkurenci mnoha dalších Afrických národů, které se také pomalu vzpamatovávají z ekonomického zpomalení. Severoafrické pláže jsou také konkurencí, zvláště proto, že jsou blíže evropským turistům. Představitelé keňského ministerstva cestovního ruchu věří, že směs štěstí, trpělivosti a víry přinese své ovoce a velmi potřebné finanční zdroje.

Související články

Komentáře

  1. záměna jmen

    Dobrý den, promiňte, mám jen drobnou poznámku k článku.
    Pan Muriithy Ndegwa je Managing Director v Kenya Tourist Board, Ministr turistiky Keni je Hon. Najib Balala.

    Sylva Santarová (Keňa)
  2. Díky za upozornění, jména jsme opravili.

    Editor (Česká republika )

Přidat komentář