NOVÉ STRATEGIE PRO CESTOVNÍ RUCH V KENI NA OBZORU

Tomas Haupt - Feb 7, 2011
0

Agentura pro rozvoj cestovního ruchu v Keni informovala, že je třeba provést radikální změny především v infrastruktuře a službách, pokud se má dosáhnout plánovaných cílů. 

Cestovní ruch v Keni čelí v současnosti hned několika problémům. Země potřebuje především vylepšit svůj image na mezinárodním poli. Turisté sem tradičně jezdí na safari obdivovat divokou zvěř a krásnou přírodu; obojí ale bylo v posledních letech velmi zanedbáváno. Podobně jsou na tom i pláže, které je třeba zmodernizovat, především v oblasti poskytovaných služeb. Turismu by také pomohlo zrušení některých omezení pro zahraniční návštěvníky a zjednodušení vízové povinnosti.

V posledních letech keňská vláda bohužel význam cestovního ruchu podceňovala. V zemi, která potřebuje každé pracovní místo, turismus zaměstnává 220 000 lidí. Navíc je toto odvětví zdrojem velmi vítaného zisku. Teď je třeba, aby do země přilákal zahraniční investory a společnosti.

Podpořit tyto projekty by mohly daňové prázdniny a rozdávání pozemků zdarma – obě tyto možnosti v současnosti Keňská vláda probírá. Kdyby se nějaký mezinárodní řetězec rozhodl postavit pár hotelů u keňských pláží nebo v blízkosti safari, příliv turistů z bohatších zemí je zaručen. Zahraniční společnosti ale čekají na investiční pobídky, než začnou pracovat na svých projektech.

V tuto chvíli odrazuje zahraniční firmy růst nákladů v důsledku nečekané změny předpisů. To se odrazilo v nedostatečné infrastruktuře a poklesu keňských aktiv. Jestli chce Keňa pomoci cestovnímu ruchu, potřebuje nové strategie.

Související články

Komentáře

Přidat komentář