KEŇA: CESTOVNÍ RUCH KULMINUJE

Sara Thopson - Sep 5, 2011
0

Keňa se rozhodla oslovit nové cílové skupiny turistů. Doufá, že tak podpoří cestovní ruch v zemi a výrazně ovlivní i turistiku afrického kontinentu.

Tradičně nejvýznamnější roli hráli pro turistiku v Keni turisté z Velké Británie, Ameriky, Itálie, Německa a Francie - v tomto pořadí. Nedávno ale Francii nahradila na pátém místě Indie. Tento zdánlivý detail je velmi důležitý ukazatel přesunu od Evropy a Ameriky k asijským zemím, Rusku a Brazílii.

Turisté ze zadlužené Evropy a Ameriky přestali houfně zaplavovat keňské pláže a safari. Pomalu ale jistě je nahrazují návštěvníci odjinud, hlavně z Číny a Indie.

Podle odhadů vzroste keňský cestovní ruch do konce roku o 20 %. V současné chvíli je to 13,6 % a sezóna ještě zdaleka nekončí. Keňa má důvod k velkému optimismu, protože nespoléhá na návštěvníky z tradičních oblastí. Naopak se svými kampaněmi zaměřuje na turisty po celém světě. Přibývá návštěvníků z Číny a Indie. Obliba cestování stoupá i v Jižní Americe, kampaně se proto zaměřují na Brazílii.

Do Egypta přijelo vloni 1,8 milionu návštěvníků z Ruska a Keňané nevidí důvod, proč by tito turisté nemohli zavítat také k nim. Rusové jsou známí tím, že o dovolené na výdaje nehledí. Proto jsou logicky cílem všech turistických organizací. Kongresovou turistiku by mělo v Keni podpořit nové kongresové centrum, které má do konce roku vyrůst v Mombase.

Související články

Komentáře

Přidat komentář