NEPŘÍZNIVÉ PODMÍNKY KEŇU NEZASTAVILY

Dan Rang - Mar 12, 2012
0

I přes skandály s únosy a krizi eurozóny se turistice v Keni v roce 2011 mimořádně dařilo. Předpověď na rok 2012 už ale není tak optimistická.

Rok 2011 byl pro turistiku v Keni zdaleka nejlepší. Výnosy vzrostly o 32,8 % a z celého světa sem zavítalo o 15,4 % tedy 1,26 milionu turistů více. To je vynikající výsledek, vzhledem k tomu, že cestovní ruch ve velké většině světa v současnosti klesá nebo stagnuje.

Nejvíce turistů přilétá do Keni z Velké Británie, druzí v pořadí jsou návštěvníci ze Spojených států a pomyslný bronz drží Italové. Co se týče afrických sousedů, na prvním místě jsou turisté z Ugandy. Výsledky se ale opírají jen o letištní údaje, takže se přesně neví, kolik návštěvníků z Afriky překročilo hranice po zemi. Není tedy zcela jisté, že Uganda je na prvním místě.

Ministr pro cestovní ruch ale varuje, že rok 2012 nemusí být pro Keňu už tak dobrý. Za prvé, krize v Evropě ještě zdaleka neskončila a zadruhé, turisté teď mají dobrý důvod se zemi obloukem vyhnout.

Vloni v září unesli somálští povstalci turisty z ostrova Lamu. Incident vzbudil mezi turisty řadu obav a Keňu už nepovažují za tak bezpečnou jako dřív.

Je to škoda, protože úřad pro cestovní ruch v Keni se chystal dále investovat do marketingových kampaní a oslovit turisty z Číny, Koreje, Středního východu a ostatních afrických zemí. Nikdo nemůže předem říct, že Keňa tuto překážku nepřekoná, Keňané by se ale neměli nechat unést úspěchem z roku 2011 a měli by v investicích být opatrní.

Související články

Komentáře

Přidat komentář