SIERRA LEONE: KAMPAŇ PRO LEPŠÍ BUDOUCNOST

Joe McClain - Mar 26, 2012
0

Od oficiálního konce občanské války v Sierra Leone už uběhlo deset let. Od té doby získala země pozvolna stabilitu i ambice a dnes už horlivě láká investory a turisty.

Africká země Sierra Leone už bohužel nemá pověst ráje jako na konci 80. a začátku 90. let, kdy byla známá po celém světě. Osud chtěl jinak a zemi zasáhla občanská válka. Ta sice skončila před deseti lety, ale hluboce ovlivnila všechny oblasti zdejšího života.

Co se týče ekonomie, má Sierra Leone značný potenciál a zdejší přírodní bohatství a nádherné pláže rozhodně neztratily nic ze svého kouzla. Vláda si uvědomuje důležitost mezinárodní pozornosti turistů pro příliv financí. Právě proto v zemi probíhá kampaň, která má zajistit přímé zahraniční investice (PZI) a rychlejší rozvoj cestovního ruchu.

Trvalo to téměř deset let, než se Sierra Leone stabilizovala natolik, aby se mohla dále rozvíjet. I přes menší překážky si zdejší úřady uvědomují obrovské výhody PZI a potřebu vytvořit zákony, které by je podpořily. Vláda se v poslední době opravdu snaží a už vydala mnoho nových zákonů a nařízení, které mají zjednodušit podmínky pro zahraniční investice.

Také turistice se daří a návštěvníků v Sierra Leone každým rokem přibývá. Turisté se sem sjíždějí nejen ze sousedních zemí, ale i z Velké Británie, jejíž minulost je se Sierra Leone úzce spjatá. Místní krásné čisté pláže nabízejí pohodlí a klid, kterého je v dnešní době nedostatek. Prosadila se tady ekoturistika a hlavně přírodní rezervace potřebují ochranu, protože turistů je čím dál více.

Můžeme jen doufat, že Sierra Leone zahájila novou fázi svého vývoje a podaří se jí ohromný potenciál, který má, ještě rozmnožit.

Související články

Komentáře

Přidat komentář