V EVROPĚ I PŘES KRIZI STARTUJÍ NOVÉ AEROLINKY

Gary Diskin - Jan 17, 2021
0

Navzdory bezprecedentní krizi způsobené pandemií Covid-19, která zatěžuje finance takřka všech leteckých dopravců, se i přesto brzy na trhu objeví několik nových společností. Zde je několik nových aerolinek, které budou usilovat o přízeň cestujících v blízké budoucnosti.

EGO Airways

Ego Airways se na svých webových stránkách prezentuje jako „nová italská letecká společnost, jejímž cílem je stát se protagonistou italského a mezinárodního nebe“. Flotila se bude na počátku skládat ze tvou letadel Embraer 190, jejichž hlavními uzly bude nové letiště ve Forli, které bylo slavnostně otevřeno 29. října minulého roku, a letiště Fontanarossa v Catanii.

„Prvoním cílem bude vyvinout sít point-topoint spojující strategická města v Itálii a poté posílit služby do a z letiště Malpensa v Miláně ve spolupráci s hlavními leteckými společnostmi působícími na letišti v Lombardii,“ uvedla společnost.

První letenky jsou k dispozici od 7. ledna na lety plánované od 28. března. První obshluvoaná města jsou Forli, Florencie, Catania, Parma, Bari a Lamezia Terme. Od 4. června se k těmto destinacím přidají Cagliari, Bergamo a Řím.

Flyr

Společnost Flyr, kterou představil loni v říjnu norský letecký specialista Erik G. Braathen, by měla být uvedena na trh v první polovině roku. Očekává se, že se nová společnost zaměří na norský domácí trh a také na některé evropské destinace.

I když zatím nebyly oznámeny žádné informace o destinacích, společnost říká, že již přijala přibližně 30 zaměstnanců a v současné době pracuje na hledání letadel k pronájmu pro nadcházející start společnosti.

V tuto chvíli si Flyr vybírá, která letadla si pronajme. Podle slov Braathena půjde o jednoho z dvojice Boeing 737-800 nebo Airbus A320. Rovněž se očekává, že Flyr vsadí na jednu třídu se základním tarifem, zatímco palubní vybavení ještě nebylo specifikováno.

World2fly

Další novou aerolinkou, která na jaře tohoto roku spustí svůj provoz, je společnost World2fly. Ta se prezentuje jako „nová letecká společnost s vysoce zkušeným týmem“ a jako „moderní, udržitelná a inovativní letecká společnost“.

Stojí za ní španělská skupina Iberostar, specialista na cestovní ruch a hotely, s jasným cílem: vyvinout leteckou divizi spojující Španělsko s Karibikem.

Prozatím nebyly poskytnuty žádné informace o typech nabízených služeb a očekávaných cenách, ale společnost na svých webových stránkách tvrdí, že hodlá startovat od jara 2021 do destinací jako Punta Cana (Dominkánská republika), Cancún (Mexiko) a Havana (Kuba). Za tímto účelem nová společnost využije Airbus A350.

Související články

Komentáře

Přidat komentář