JAK NEJLÉPE STRÁVIT DOVOLENOU!?

Kevin Eagan - Feb 6, 2012
0

Expedia, americký portál zabývající se cestovním ruchem, zveřejnil výsledky každoročního celosvětového průzkumu Vacation Deprivation Study, který zjišťuje, jak lidé tráví dovolenou. Průzkum hledá odpovědi na otázky jako kdo má na světě nejdelší dovolenou nebo která destinace je ta nejoblíbenější.

Každý, kdo podniká v cestovním ruchu, se snaží zjistit, jak lidé tráví dovolenou; tedy podle čeho a pro co se rozhodují. Každoroční průzkum Vacation Deprivation Study má pověst skvělého nástroje na zjišťování trendů a zvyklostí turistů z Evropy, Asie, Jižní i Severní Ameriky a Austrálie.

Průzkum se konal mezi 19. zářím a 9. říjnem 2011 a zúčastnilo se ho 7 083 respondentů. Napříč kontinenty se dají vysledovat podstatné rozdíly. Liší se zejména počet volných dní a také oblíbený způsob odpočinku.

Francouzi, Dánové, Španělé a Brazilci mají podle všeho nejlepší podmínky. Každý rok si můžou vybrat 30 dní dovolené. Hned za nimi následují Britové s 25 dny, což je ještě hodně oproti 14denní dovolené ve Spojených státech. Jižní Korejci mají volno jen 10 dní, ale většinou si vyberou pouhých 7. Všechny národy mají společné, že nevyužívají dovolenou naplno, což není moudré ani zdravé.

Největší část těch, kdo nakonec přeci jen odjeli na dovolenou, dala přednost lenošení na pláži (38 %). Oblíbená byla také romantická dovolená (19 %) nebo dovolená ve městě (13 %). Přestože se dovolená v přírodě umístila až za nimi, i tak o ni byl nemalý zájem (11 %).

Expedia se také snažila zjistit důvody, proč jsou někteří lidé ochotni svoji dovolenou obětovat. Většina by si to ještě rozmyslela, kdyby dostávali odpovídající finanční kompenzaci (38 %). Poměrně velká skupina lidí přiznala, že prostě nestihli dovolenou včas naplánovat (20 %). Početná část respondentů také uvedla, že dovolenou nepotřebuje, protože si svůj život bez práce neumějí představit (10 %).

Související články

Komentáře

Přidat komentář