ASIJSKÉ TRHY SI POVEDOU DOBŘE

Tomas Haupt - Dec 19, 2011
0

Analýza světového cestovního ruchu ITB Berlin ukázala, že asijské trhy, kterým se v současnosti daří, čeká skvělá budoucnost. Také Evropa by mohla mít z asijského růstu užitek.

Nedávná zpráva ITB Berlin přinesla velmi zajímavé informace pro asijsko-tichomořské trhy a budoucnost evropského cestovního ruchu. Nejzajímavější je zjištění, že 32 % Asiatů se chystá v budoucnu více cestovat, po Asii, Evropě, ale i jinde po světě. Těch, co chtějí cestování omezit je naproti tomu jen 19 %. Zpráva vychází z údajů zveřejněných v informačním systému Asian Travel Monitor a názorů velkého množství odborníků.

Za vzrůstajícím významem asijského trhu stojí vznik majetnější střední třídy v Číně, Indii a jihovýchodní Asii. Za posledních deset let se Čína dostala do čela nejrychleji rostoucích ekonomik světa a pozadu nezůstal ani cestovní ruch.

Podle zprávy chtějí Číňané napřed procestovat vlastní zem, než se rozhodnou prozkoumat zahraniční destinace. Nedávné zvýšení poptávky po Asii přispělo k vytvoření nových zábavně vzdělávacích atrakcí, které mají přilákat nové turisty.

Počet cestujících Asijců vzrostl v prvních 8 měsících roku 2011 o 6 % ve srovnání s předchozím rokem a příští rok by měl vzrůst o dalších 5 %. K růstu v Asii a Tichomoří by mělo přispět také zvýšení letového provozu. Zejména v Japonsku, kde tuto sezónu začínají první nízkonákladoví dopravci.

Související články

Komentáře

Přidat komentář