ZDRAVOTNÍ TURISTIKA POMÁHÁ EKONOMICE V ASII

Tourism Review News Desk - Mar 21, 2011
0

V posledních měsících se hospodářská situace v asijských zemích povážlivě zlepšuje a na obzoru je další růst. Jedním z hnacích motorů místní ekonomiky se má stát zdravotní turistika. Podle odhadů by mohla během následujícíh let přinést zisk v řádu několika miliard dolarů.

 

Mnoho zemí si už uvědomilo skrytý potenciál zdravotní turistiky. Zejména některé asijské země proto chtějí pomoci své ekonomice propagací kvalitní zdravotní péče. Obliba zdravotní turistiky roste a podle všeho se jí bude dařit i v následujících letech.

Podle Analýzy zdravotní turistiky v Asii (2008-2012) je pravděpodobné, že příjmy z tohoto odvětví porostou do roku 2012 17% tempem. Hlavní hráči na asijském trhu jsou Indie, Jižní Korea a Thajsko. Také Čína otevřeně bojuje o své místo na trhu. Podle mnoha kritiků ale zatím nedosahuje dostatečné kvality péče.

Odborníci na situaci ve zdravotnictví se shodují, že za úspěchem zdravotní turistiky stojí tří faktory. Lidé jsou si vědomi svých možností a umí si spočítat, kdy se jim cestování kvůli zákroku vyplatí. Například Američané ušetří tisíce dolarů, když se nechají operovat v Thajsku. Také některé pojišťovny podporují zdravotní turistiku a snaží se motivovat své klienty k výjezdům do zahraničí. V mnoha případech vyhledávají zdravotní turisté služby, které jsou v jejich domovské zemi nedostupné. V tomto kontextu se často mluví o tzv. potratové turistice.

Odborníci zdůrazňují význam pečlivého výběru. Jsou známy případy neúspěšných operací s nedostatečnou následnou péčí a hodně z nich je bohužel spojeno s Čínou. Pacientům se často doporučuje, aby zvážili všechny stránky zákroku, než učiní konečné rozhodnutí. Svou roli hraje nejen zdravotní péče, kvalitní personál a dostatečné vybavení a služby. Důležité je také předem se seznámit s odlišnostmi v právním systému dané země, protože když se něco pokazí, je už pozdě.

Související články

Komentáře

Přidat komentář