5 NEJLEPŠÍCH DESTINACÍ ZDRAVOTNÍ TURISTIKY 2010

Joe McClain - Nov 29, 2010
0

Už jste někdy uvažovali o tom, že byste se nechali operovat v jiné zemi? Pak nejste sami. Podle odhadu společnosti McKinsey & Company se v roce 2012 může obrat ze zdravotní turistiky zvýšit ze 40 až na 100 miliard dolarů. Jaké země jsou mezi zdravotními turisty nejoblíbenější? Zpravodaj Hotel Resort Insider zveřejnil 5 nejlepších destinací zdravotní turistiky. Vám je přináší Tourism-Review.cz.

Panama

Ceny zdravotnických zařízení v Panamě jsou víceméně příznivé. Operace jsou zde také cenově dostupnější než v USA. Náklady na ošetření pacientů jsou zhruba o 40 - 70% nižší než ve Státech, i když ve srovnání s jihovýchodní Asií jsou stále vyšší. Panama je hodně ovlivněná americkou kulturou a pro zdravotní turisty je to moderní a bezpečná destinace. Lékařskou pomoc v Panamě poskytují odborníci vyškolení právě v USA. Dokonce i oficiální měnou Panamy je americký dolar. Příjmy z lékařských služeb mají pro panamskou ekonomiku nemalý význam.

Brazílie

Brazílie je oblíbenou destinací zejména pro ty, kdo mají zájem o kosmetické úpravy svého zevnějšku. Do středu pozornosti se brazilský zdravotnický průmysl dostal díky Ivo Pitanguovi. Tento vyhlášený brazilský plastický chirurg dokázal pozvednout zdravotní turistiku Brazílie co se týče celkového počtu provedených plastických operací na druhé místo hned za USA. Brazílie očekává příliv investic a v brzké době by se tak mohla stát světovým centrem zdravotní turistiky. Hned po USA má také nejvíce nemocnic, které poskytují všeobecnou lékařskou péči.

Malajsie

Vývoj zdravotnického průmyslu v Malajsii zaznamenal nedávno významný pokrok. Jen díky moderním lékařským službám vzrostl počet zahraničních návštěvníků z 75 000 v roce 2001 na 297 000 v roce 2006. K dispozici je zde široká škála lékařské péče, včetně operací srdce či kosmetických a stomatologických zákroků, a to vše za nižší ceny než ve Spojených státech. Malajsie přitahuje investory i pacienty do zdravotnictví svou rostoucí ekonomikou, vysokou úrovní gramotnosti a politickou stabilitou. Široká síť klinik a nemocnic je nedocenitelným pomocníkem pro ekonomiku země.

Kostarika

Kostarika je v poslední době velmi oblíbenou destinací pacientů ze Severní Ameriky, a to především proto, že vysoce kvalitní lékařská péče je zde cenově dostupná. Dalším důvodem je její poloha; cesta ze Spojených států trvá sedm až deset hodin. Zpráva z poslední doby ukázala, že v roce 2006 navštívilo Kostariku kvůli zdravotní péči více než 150 000 cizinců. Nedávno pomohla místnímu zdravotnickému průmyslu také zahraniční investice.

Indie

Podle průzkumu zdravotní turistiky v Indii, kterou provedlo Národní centrum pro politické analýzy (NCPA), poskytuje země vysoce kvalitní služby za nízkou cenu. Většina nemocnic v Indii, které mají akreditaci organizace Joint Commission International, používá nejdokonalejší zdravotnickou techniku a zaměstnává vysoce kvalifikované lékaře. Zdravotní turistika v Indii zaznamenala nárůst počtu pacientů z 150 000 v roce 2002 na 500 000 v roce 2006.

Připravil Tourism-Review.cz, zpravodajský portál pro odborníky cestovního ruchu. Více informací na www.tourism-review.cz.

Související články

Komentáře

Přidat komentář