ZDRAVOTNÍ TURISTIKA V IZRAELI ZNEVÝHODŇUJE MÍSTNÍ

Anna Luebke - Nov 29, 2010
0

Zdravotní turistice v Izraeli se daří a láká do země čím dál více turistů. Za zdravotní péči jsou zde turisté ochotni utratit nemalé peníze. Pro místní je to ale obrat k horšímu.


Zdravotní turistika v Izraeli se rozhodně neřídí heslem "kdo dřív přijde, ten dřív mele", ale spíše "nejvyšší nabídka vítězí". Toto motto je v Izraeli celkem běžné, ale nejvíce je ho vidět právě ve zdravotní turistice a místním to začíná vadit. Do Izraele přijede ročně využít zdravotní péči, která je v jejich vlastní zemi buď příliš drahá, nebo nedostupná, asi 30 000 turistů. Většina z nich přijíždí ze zemí bývalého Sovětského svazu.

Na první pohled to vypadá báječně. Obzvláště Rusové jsou proslulí svou štědrostí, a pokud mají možnost si koupit nějaké nedostupné zboží či službu, rádi si připlatí. Nejstarší izraelské noviny, Haaretz, však poukázaly na nevýhody dané situace - příjmy jsou jistě vítány, ale místní obyvatelé by na to neměli doplácet.

Díky své štědrosti mají turisté výhody, o jakých si Izraelci mohou nechat jen zdát. Mohou si vybrat svého vlastního lékaře, vlastní pokoje a v podstatě všechna jejich přání jsou předem splněna. Přitom ani nemusí platit více než běžný pacient z Izraele. Personál se už totiž naučil zacházet s turisty v rukavičkách.

Související články

Komentáře

Přidat komentář